Euro 2012. Michał Globisz: Polacy trafili szóstkę w totolotka!

- Trudno wyobrazić sobie lepsze losowanie, mamy ogromną szansę na awans. To tak, jakby wygrać milion złotych - ocenia losowanie trener młodzieżowych mistrzów Europy z 2001 r. Michał Globisz.
- Polacy trafili szóstkę w totolotka, to jak wygrać milion złotych! Trudno wyobrazić sobie lepsze losowanie, mamy ogromną szansę na awans - ocenia Globisz, który dodaje jednak: - Ale przestrzegam, tak jak tę grupę można wygrać lub awansować z drugiego miejsca, tak samo można przegrać wszystkie mecze. To najbardziej wyrównana grupa na mistrzostwach. Nie popadajmy więc zawczasu w hurraoptymizm.

Globisz ocenia też grupę, która zagra na PGE Arenie: - Jako gdańszczanin najbardziej cieszę się, że na PGE Arenie będzie można trzykrotnie obejrzeć Hiszpanów, a już na inaugurację czeka nas rarytas, czyli ich pojedynek z Włochami. Piękne widowisko na pięknym stadionie, czego chcieć więcej? To oczywiście faworyci do awansu, choć nie przekreślałbym szans Chorwatów. Oni zawsze są nieobliczalni, potrafią pokonać najlepszych, ale ulec też słabeuszom.