Sport.pl

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ocenia losowanie Euro 2012: Mogliśmy trafić lepiej

- Patrząc od strony marketingowej i finansowej, mogliśmy trafić lepiej - mówi po losowaniu grup Euro 2012 Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
Na PGE Arenie w Gdańsku trzy mecze zagrają mistrzowie świata i Europy Hiszpanie, a ich rywalami będą kolejno Włochy, Irlandia i Chorwacja.

- Na wyniki losowania można patrzeć z dwóch stron. Piłkarsko trafiliśmy bardzo dobrze. Zobaczymy w Gdańsku świetne mecze i pod tym względem nie można narzekać. Patrząc jednak od strony marketingowej i finansowej to mogliśmy trafić lepiej - mówi Adamowicz i tłumaczy: - Zapewne przyjedzie mniej kibiców, niż byłoby to w przypadku Holandii czy Niemiec. Może jednak miło się zaskoczymy. Na pewno czeka nas dużo pracy, aby zachęcić jak najwięcej ludzi, aby razem z nami chciało oglądać mistrzostwa w Gdańsku.

Więcej o:
Komentarze (23)
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ocenia losowanie Euro 2012: Mogliśmy trafić lepiej
Zaloguj się
 • gryzli5

  Oceniono 1 raz 1

  Ile to lat Gdańsk będzie musiał spłacać długi po Euro /??
  Teraz jeszcze brakuje żeby Lechia spadał d I Ligi a stadion zarośnie krzakami !
  Fajnie -nie ma co ???

 • klemmm

  0

  jeśli będą jechać koleją lub samochodem, ti i tak większość tego barachła się przez Polskę przebije, więc nie bójcie dupy, swoje nam skapnie

 • talbor73

  0

  heh czyżby prezydent Gdańska martwił się o zysk agencji towarzyskich? nie tak dawno było o nadziejach sex biznesu z Gdańska a tu bach...zapowiada się posucha, nie ma Holendrów, Niemców czy Szwedów za to będą Hiszpanie i Włosi którzy raczej wyrywają panienki za darmo. Za to na Ukrainie feministki robią protesty przeciw prostytucji podczas euro ale chyba los jest im przeciwny. Najlepsi klienci trafią właśnie tam i nawet posiłki z Rosji mogą nie wystarczyć, gdy zjawi się kilkadziesiąt tysięcy podpitych kolesi.

 • miroskom

  0

  Szczerze mówiąc dla polskich miast losowanie było DO DUPY !!! Do Gdańska i do Poznania prawie nikt nie przyjedzie (Włosi i Hiszpanie to nie są futbolowi podróżnicy, Nie mówiąc już o Chorwatach. A gdyby Holandia wylosowała Gdańsk a nie Lwów mogła być taka wspaniała grupa: Holandia, Niemcy, Dania i zamiast Portugalii Szwecja. Wtedy do Gdańska i Poznania przyjechało by kilkaset tysięcy Holendrów, Szwedów, Duńczyków i Niemców. Gdańsk i Poznań zarobiłyby mnóstwo kasy. Dla Polski też byłoby lepiej, gdyby zamiast Rosji do naszej grupy trafili Anglicy. Groźniejsi i trudniejsi, ale to zawsze Anglia. I zarobić też na nich można dużo lepiej.

 • Gość: asas

  0

  @hektor51
  moim zdaniem czescy kibice naprawdę się skompromitują jeśli nie wybiorą się do wrocławia. to jest rzut beretem, dużo gorzej gdyby musieli zasuwać do charkowa

 • srututu123

  0

  Trzeba przyznać, że Ukraina trafiła znacznie lepiej. Niemcy, Holandia, Anglia, Francja, Portugalia, Szwecja, Dania. U nas po za meczem Włochy - Hiszpania, nie będzie żadnego ciekawego spotkania.

 • badziewiak66

  0

  Ja tam myślę, że mogą być jaja z innego powodu. Kibice z Holandii, Anglii mogą olać Ukrainę i będą się setnie bawić w Polsce w zonach kibica. Ci bardziej mobilni po prostu polecą do Doniecka, czy Kijowa z Krakowa ( pewnie Anglicy wyczarterują kilkanaście samolotów ) i wrócą po meczu do Krakowa. To samo może być z kibicami ze Szwecji. Pokalkulują i zrobią miasteczko w Gdyni. Wyczarterują z 10 samolotów i jazda na mecz i z powrotem. Ile może ich kosztować przelot ? 600 EU na trzy mecze tam i z powrotem. Dużo ? Dla kogo ? Oni zarabiają po 1500 EU miesięcznie minimum. Odłożą na ME po 4000 EU przez cały rok i mogą latać w tę i z powrotem przez całe ME. Będą mieli frajdę. Polatają , pobawią się w Polsce w normalnym kraju.

 • olias

  0

  A Tusek?! Tuseka jeszcze maja. I nadal im mało?

 • tedis3000

  0

  Mają Racje na Hiszpanach, Włochach i Chorwatach nie zarobią. Jedynie Irlandczycy mogą w dużej liczbie przyjechać Byłem na euro w Austri mecz ćwierfinałowy Włochy Hiszpania.... niebyło ich stac 100 euro na bilet u konia kupic za 50 ero kupowało sie bilety warte 100 ....a to było w Wiedniu jakby tak trafili do Doniecka, Kijowa to by były pustawe stadiony, te losowanie jakby specialnie było robione.... biedaki u nas, a kozaki Niemcy ,Dania, Holandia, Francja, Anglia, Szwecja na Ukrainie jak by było na odwrót to na Ukrainie rozdawali by bilety zadarmo a i tak no portalu UEFA co chwile wpadają bilety na te dalekowschodnie stadiony pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX