Euro 2012 w Gdańsku. Rusza kampania marketingowa reprezentacji Niemiec

W Niemczech rozpoczęła się kampania promująca występ reprezentacji prowadzonej przez Joachima Loewa na Euro 2012. Kadrę Niemiec, która podczas pobytu w Polsce zatrzyma się w gdańskim Dworze Oliwskim w spotach telewizyjnych promować będą gwiazdy Realu Madryt i Bayernu Monachium Mesut Ozil i Philipp Lahm.
- To dla mnie wielkie wyróżnienia, ale i wielki stres - powiedział po występie w reklamie piłkarz Bayernu Monachium. - Już się nie mogę doczekać imprezy w Polsce i na Ukrainie, na której mamy szansę osiągnąć coś wielkiego.

Kampania reklamowa reprezentacji Niemiec odbywa się tradycyjnie na początku roku. Spoty z udziałem piłkarzy i trenera pokazują największe telewizje w Niemczech oraz emitują stacje radiowe. Zdjęcia piłkarzy pojawiają się też w prasie i na wielkoformatowych bilboardach.

- Nie mamy na to czasu podczas normalnych zgrupowań, dlatego jesteśmy wdzięczni Bundeslidze, że daje nam taką możliwość w trakcie rozgrywek - przyznał menadżer kadry Oliver Bierhoff.

W związku z występem reprezentacji Niemiec na Euro 2012 za naszą zachodnią granicą nadzieje są ogromne. Entuzjazm piłkarzy i mediów podziela także selekcjoner kadry Joachim Loew.

- Mamy wielką okazję, by po raz pierwszy od 1996 roku być na szczycie europejskiego czempionatu. Stać nas na to, ale czeka nas wiele pracy - powiedział Loew.

Na czas mistrzostw kadra Niemiec zatrzyma się w gdańskim Dworze Oliwskim. Swoje mecze w grupie rozgrywać będzie jednak na Ukrainie (we Lwowie i Charkowie). Rywalami grupowymi Niemców są reprezentacje Portugalii, Danii i Holandii.