Euro 2012. Koniec z "wąskimi gardłami" przy dojazdach do PGE Areny

Od rundy wiosennej sezonu 2011/12 na parkingach przy PGE Arenie Gdańsk działać będzie służba parkingowa. Wszystko po to, aby usprawnić obsługę kibiców, którzy będą przyjeżdżali na mecze samochodami.
- Analizujemy plan zabezpieczenia imprezy i wprowadzamy do niego korekty - podkreśla Piotr Czerwonka, kierownik ds. bezpieczeństwa Lechii Operator. - Jedną z głównych bolączek wskazywanych przez kibiców były wąskie gardła przy wjazdach na poszczególne parkingi. Chcemy dokonać z policją i strażą miejską szczegółowych ustaleń, aby jeszcze na drogach dojazdowych dokonywać pierwszej selekcji i przekierowywania ruchu - wyjaśnia.

Oprócz tego na parkingu PGE Areny pojawią się wykwalifikowani stewardzi i to już przy okazji meczu Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. W kolejnych meczach Lechii ich obecność także będzie już regułą. Stewardzi będą odpowiadać za usprawnienie obsługi osób, które przyjadą samochodami.

Jednocześnie Lechia Operator podaje na oficjalnej stronie gdańskiego klubu, że poszukuje osób, które chciałyby podjąć się takiej pracy. Najmilej widziani będą studenci, emeryci, renciści oraz osoby już zatrudnione. Praca jako steward parkingowy ma mieć bowiem docelowo tylko dorywczy charakter.

O szczegółach rekrutacji przeczytasz TUTAJ.