Sport.pl

Euro 2012. Hiszpanie o Gniewinie: To będzie nasze Neustift, nasz amulet

Serwis Futbolprimera.es podkreśla, że Gniewino, gdzie podczas Euro 2012 zatrzyma się reprezentacja Hiszpanii, ma być dla drużyny mistrzów świata takim samym miejscem, jak podczas Euro 2008 austriackie Neustift. Czyli amuletem.
Neustift jest największym miasteczkiem Doliny Stubaital w Austrii. To tam podczas Euro 2008 zatrzymała się reprezentacja Hiszpanii i to tam - zdaniem Futbolprimera.es - zaczął się najlepszy okres hiszpańskiego futbolu. Bo w Polsce i na Ukrainie Hiszpanie bronić będą mistrzostwa Europy, są także aktualnymi mistrzami świata z RPA w 2010 r."Gniewino to małe miasteczko w północnej Polsce, nad jeziorem Żarnowiec. Jest to spokojne miasteczko, które w jakiś sposób przypomina Neustift, miejsce, które podczas Euro 2008 służyło Hiszpanii jako amulet; gdzie rozpoczął się najlepszy czas hiszpańskiego futbolu" - pisze hiszpański serwis i dodaje: "Lokalizacja tego miejsca jest idealna dla naszej kadry, bardzo łatwo dostać się stąd na PGE Arenę do Gdańska, gdzie zagramy z Włochami, Irlandią i Chorwacją".

Hiszpanie mają się przenieść do Gniewina 4 czerwca, czyli dopiero cztery dni przed rozpoczęciem Euro. Co ciekawe, nie wykluczają, że Gniewino będzie ich fazą tylko na pierwszą fazę mistrzostw, czyli na mecze grupowe. Kolejne decyzje będą zależały od tego, gdzie - w razie awansu - mistrzowie świata będą rozgrywali swoje kolejne mecze, choć jak podkreśla Futbolprimera.es, "federacji hiszpańskiej bardzo zależy na tym, aby zostać w Polsce".

Więcej o:
Komentarze (2)
Euro 2012. Hiszpanie o Gniewinie: To będzie nasze Neustift, nasz amulet
Zaloguj się
  • Gość: Fafarafa

    Oceniono 11 razy 11

    Mieszkam na południu Polski byłem w Gniewinie. Bardzo przyjemna, cicha miejscowość. Wszystko byłoby ok, gdyby nie dojazd. Jeszcze do Wejherowa ujdzie ale potem ? Wąska droga przez lasy. Zakręty, zakręciki, dziury. Mogliby to przy okazji poprawić bo samo Gniewino wydaje się przygotowane. Tak skorzystała by dodatkowo okoliczna ludność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX