Puchar Euro 2012 od wtorku będzie w Gdańsku

Od wtorku do czwartku Gdańsk będzie gościć Puchar UEFA Euro. Każdy będzie mógł go zobaczyć i sfotografować.
Wybierasz się zobaczyć Puchar Europy?Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


- Piłkarskie trofeum przyjedzie do nas w ramach Trophy Tour, podczas którego puchar odwiedza 14 miast gospodarzy Euro 2012. Puchar przyleci do Gdańska we wtorek rano. A potem razem z kolorową paradą ruszy w przejazd po mieście w towarzystwie eskorty rowerzystów. Odwiedzi pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Trafi do PGE Areny, gdzie będą go oglądać piłkarze i gracze młodzieżówki - zapowiada Juliusz Głuski, rzecznik spółki Euro 2012 Polska.

Kolejnym przystankiem będzie molo w Brzeźnie, gdzie puchar przejmie Neptun i przejdzie z nim na okręt rakietowy ORP "Orkan". - Piłkarskie trofeum w asyście załogi okrętu zostanie przetransportowane do centrum Gdańska. ORP "Orkan" zacumuje przy Zielonej Bramie, gdzie puchar powita Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej - zapowiada kmdr ppor. Piotr Adamczak z biura prasowego Marynarki Wojennej.

Spod Zielonej Bramy puchar zostanie przewieziony Długim Targiem. Będzie mu towarzyszyć parada z mażoretkami, strażnikami miejskimi i aktorami w strojach państw, których piłkarze zagrają w Gdańsku: hiszpańskich, włoskich, chorwackich i irlandzkich.

We wtorek o godz. 18 trofeum dotrze na Targ Węglowy, gdzie zostanie przekazane prezydentowi Gdańska. Tam zostanie aż do czwartku, w godz. 10-20 można będzie go oglądać i fotografować. Organizatorzy przygotowali też sporo atrakcji dla osób, które przyjdą na Targ. Będzie można m.in. zobaczyć filmy z najciekawszymi fragmentami meczów Euro, rozegrać mecze na miniboisku, wziąć udział w konkursie na najszybszy strzał na bramkę, czy podziwiać popisy piłkarskich freestylerów. Nagrodami będą bilety na mecze Euro. Na Targu co wieczór nadmuchiwany będzie 35-metrowy balon w kształcie pucharu.