Sport.pl

Euro 2012. Hiszpanie w Gniewinie jak w twierdzy. Kompletna izolacja

Ośrodkiem pobytowym Hiszpanów w czasie Euro 2012 jest niewielkie Gniewino na Pomorzu. Hiszpanie będą się jednak czuć jak u siebie w domu, a co najważniejsze będą odcięci od wszystkiego, co będzie im przeszkadzać. Nawet od wiatru i ciekawskich oczu kibiców
Gniewino to maleńka wioska z 2000 mieszkańców. Z pozoru nie różni się niczym od innych małych miejscowości. Ma jednak swój niezaprzeczalny atut, jakim jest hotel Mistral. Wybudowany za 50 milionów zł ośrodek będzie gościć reprezentację Hiszpanii w czasie trwania Euro 2012. Kadra trenera Vincente del Bosque do swojej dyspozycji będzie miała trzy pełnowymiarowe boiska, a także dwa mniejsze. Będą mogli korzystać z sauny, basenu, siłowni czy pokoju relaksacyjnego, do tego dochodzi kręgielnia, hala sportowa, spa, a nawet sala kinowa.

Jak przekonują w hiszpańskiej federacji, piłkarze poczują się w Gniewinie jak u Pana Boga za piecem. Co więcej, nawet nie odczują, że są w innym kraju. Usytuowanie boiska treningowego przy hotelu oraz pozostałe udogodnienia przypominają ich własny ośrodek treningowy, czyli słynny Las Rozas nieopodal Madrytu.

Jedyne na co narzekają Hiszpanie to wiatr, który może utrudniać im przeprowadzanie treningów. Jednak i z tym utrudnieniem w Gniewinie dadzą sobie radę. - Wiatr niczemu nie przeszkadza, ale na wszelki wypadek stawiamy wiatrochron - mówi Przeglądowi Sportowemu Wojciech Biernat, prezes Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Gniewinie. Ochrona przed wiatrem posłuży również Hiszpanom jako osłona... przed wzrokiem ciekawskich, którzy chcieliby podglądać ćwiczenia Xaviego, Iniesty czy Casillasa. - Zależało nam, aby blisko hotelu było boisko treningowe i żeby było ono zbliżone do tego, na jakim piłkarze trenują w Las Rozas. Wiemy, że w Gniewinie wieje, ale i tak potrzebne były ekrany dookoła ośrodka, żeby nikt z zewnątrz nie mógł nas oglądać - mówi Przeglądowi Sportowemu rzeczniczka hiszpańskiej federacji Paloma Antoranz.

Czy Hiszpania obroni tytuł mistrza Europy? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Warunków, w jakich mistrzowie Europy przygotowywać się będą do obrony tytułu, mogą pozazdrościć nawet reprezentanci Polski. - Ośrodek w Gniewinie na najwyższym poziomie. Nie dziwię się, że Hiszpanie się na niego zdecydowali - mówi Tomasz Jodłowiec, który przebywał w Gniewinie podczas zgrupowania swojej drużyny klubowej, Polonii Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (1)
Euro 2012. Hiszpanie w Gniewinie jak w twierdzy. Kompletna izolacja
Zaloguj się
  • chorwacja.hiszpania

    0

    Chcesz zobaczyć aktualnych mistrzów świata i europy na żywo w akcji? Do kupienia 4 bilety 2 kategorii restricted view na mecz Chorwacja - Hiszpania. Więcej informacji pod nr telefonu 532839176 lub poprzez e-mail chorwacja.hiszpania@gmail.com.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX