Euro 2012 wcale nie w Gdańsku, ale w Olsztynie?! A poza tym w Ciechanowie i Bydgoszczy...

Z filmu, który prezentuje, jak UEFA zamierza obsługiwać graficznie mecze Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie można się dowiedzieć, że Gdańsk leży tuż obok Olsztyna, Poznań w Bydgoszczy, a Stadionu Narodowego należy szukać w Ciechanowie!
Sprawę wychwycił portal weszlo.com. Na filmie, który pokazuje, jak UEFA zamierza graficznie obsługiwać mecze Euro 2012 (przed spotkaniem i w trakcie jego trwania), w pewnym momencie pojawia się ujęcie - ósma sekunda filmu - na którym widać, na którym stadionie, w którym mieście, będzie rozgrywany przykładowy mecz.

Konkretnie pojawia się mapka Polski i Ukrainy, z zaznaczonym położeniem miast-gospodarzy. Kiedy tylko się pojawia, można wpaść w osłupienie.

Według mapy Gdańsk wcale nie leży nad Morzem Bałtyckim, tylko w okolicach... Olsztyna. Kibice chcący obejrzeć mecz w Poznaniu muszą się skierować do Bydgoszczy. A chętni na obejrzenie meczów grupy A, w której wystąpi Polska, broń Boże nie mogą się kierować do Warszawy. Powinni raczej obrać kurs na Ciechanów. Na swoim miejscu został tylko Wrocław.

Fatalne niedopatrzenie czy tylko nie rażący błąd? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Nie lepiej jest na Ukrainie. Lwów leży w Krzemieńcu, Charków w Kramatorsku, a Donieck... w Dniepropietrowsku. Ukraińskim odpowiednikiem Wrocławia jest za to Kijów, stolica współgospodarza mistrzostw, który także pozostał na swoim miejscu.

To tylko przykładowy filmik, prezentacja graficznej obsługi spotkań Euro 2012, ale dlaczego nie można było przygotować tego profesjonalnie, umieszczając na mapie Polski i Ukrainy miast we właściwym miejscu? I czy UEFA poprawi to do rozpoczęcia mistrzostw?

Więcej na serwisie weszlo.com

ZOBACZ FILM PREZENTUJĄCY GRAFICZNĘ OBSŁUGĘ MECZÓW EURO 2012: