Euro 2012. Pierwszy trening mistrzów Europy. Bardzo poważny Vicente del Bosque

Reprezentacja Hiszpanii, która podczas Euro 2012 będzie bronić mistrzostwa Europy, odbyła pierwszy trening w centrum pobytowym w Gniewinie. Zajęcia La Roja obejrzało z trybun ponad tysiąc osób.
Hiszpanie przybyli na Pomorze we wtorek wieczorem. Wylądowali w Gdańsku i od razu udali się do oddalonego o ok. 70 km od Trójmiasta Gniewina. Dzisiaj o godz. 11 po raz pierwszy zaprezentowali się kibicom. Oficjalne powitanie mistrzów świata i Europy odbyło się już we wtorek, a jego kontynuacja przypadła na środę.

Tuż przed pierwszym treningiem Hiszpanów powitała orkiestra dęta oraz zespół Cheerleaders Prokom, który brał udział także we wtorkowym treningu Irlandczyków w Gdyni. Podczas występów tych drugich na boisko niepostrzeżenie wkradli się piłkarze La Roja i zaczęli rozgrzewkę. Wówczas w powietrze wzbiło się ponad sto czerwono-żółtych balonów. I na tym zakończyło się oficjalne powitanie.

Na boisko przy Hotelu Mistral, w którym reprezentacja Hiszpanii spędzi niemal wszystkie dni swojej przygody z Euro 2012, wybiegło 23 piłkarzy. W komplecie mistrzowie świata i Europy nie przebywali jednak zbyt długo, bo od drużyny odłączyła się trójka bramkarzy.

Jeszcze podczas rozgrzewki z twarzy Hiszpanów ani przez moment nie znikały uśmiechy. Później jednak zaczął się normalny, intensywny trening. Trener Vicente del Bosque bardzo poważnie podszedł do zajęć, wyraźnie nie mając zamiaru przeprowadzać jedynie treningu pokazowego. Hiszpańscy piłkarze spędzili na boisku niemal półtorej godziny, po czym udali się do hotelu.

Na szczęście dla fanów La Roja, mistrzowie świata i Europy wcale nie zamierzają zamykać się na kibiców. Już dzisiaj odbędą kolejny, otwarty dla publiczności trening (godz. 19). Także w czwartek (godz. 10.30) oraz w piątek (godz. 19) na trybuny stadionu w Gniewinie zostaną wpuszczeniu kibice.

Hiszpanie podczas Euro 2012 zmierzą się w grupie C z Włochami, Irlandią oraz Chorwacją. Wszystkie mecze rozegrają na Arenie Gdańsk. Pierwszy z nich już w sobotę z Włochami.

Wybierasz się na trening do Gniewina? A może już tam byłeś? Podziel się z nami wrażeniami! oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »