Sport.pl

Euro 2012. Bramkarz Hiszpanii Victor Valdes o meczu z Włochami: Uwaga na Pirlo!

- Andrea Pirlo to wielki piłkarz, który dominuje we włoskiej drużynie. To od niego rozpoczyna się większość akcji ofensywnych włoskiego zespołu - mówi drugi bramkarz reprezentacji Hiszpanii Victor Valdes.
Valdes cytowany przez hiszpański dziennik "As" zapewnia przed niedzielnym meczem z Włochami na PGE Arenie Gdańsk, że jego koledzy największą uwagę zwracać powinni na Pirlo. - Musimy być czujni, bo gdy tylko Pirlo znajdzie się przy piłce, od razu może być groźnie pod naszą bramką - uważa Valdes. - To wielki piłkarz, który dominuje we włoskiej drużynie. To od niego rozpoczyna się większość akcji ofensywnych włoskiego zespołu.

Valdes uważa więc, że wyłączenie Pirlo z gry będzie kluczem do zwycięstwa La Roja. Zwłaszcza w obliczu nieobecności Carlesa Puyola i Davida Villi, filarów kadry, których z turnieju wyeliminowały kontuzje. - To zawsze jest trudna sytuacja, gdy nie można skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Ale trener del Bosque powołał w ich miejsce bardzo dobrych zmienników. Oni dadzą nam także sporo jakości i na pewno będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony - dodał bramkarz Barcelony.

Włochy czy Hiszpania? Kto wygra hit grupy C? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: