Brytyjski "Mirror": Rasizm na PGE Arenie Gdańsk, stewardzi nie reagowali

Podczas niedzielnego meczu Hiszpania - Włochy w Gdańsku hiszpańscy kibice udawali małpy, kiedy przy piłce był Mario Balotelli - podaje brytyjski tabloid "Mirror". Stewardzi nie reagowali
Mniej więcej 300 hiszpańskich kibiców miało wydawać okrzyki udające odgłosy małp za każdym razem, kiedy gwiazda Włochów Mario Balotelli był przy piłce. Stewardzi podobno nie zareagowali. Potwierdzają to będący podczas meczu na PGE Arenie dziennikarze i fotoreporterzy. - Kibiców było wyraźnie słychać - powiedział "Mirror" jeden z fotografów Chris Brunskill.

- Głośno kpili i się wyśmiewali. Wydawali małpie okrzyki - dodaje Chris, freelancer z Liverpoolu. - Liderami byli dwaj kibice, modnie ubrani w stylu hiszpańskiego tenisisty Rafaela Nadala - opowiada fotograf. - Siedziałem tuż za nimi, wszystko dobrze słyszałem, nawet zrobiłem zdjęcie. Stewardzi nic nie zrobili, chyba uznali, że to jakiś żart.

Nie wiadomo, czy okrzyki usłyszeli Balotelli oraz jego koledzy z drużyny. Napastnik już wcześniej deklarował, że jeśli usłyszy jakiekolwiek obelgi, opuści boisko.

To nie pierwszy raz, kiedy Balotelli, który urodził się we Włoszech w rodzinie imigrantów z Ghany, padł ofiarą rasistowskich ataków. W internecie włoscy neonaziści apelowali, aby usunąć piłkarza z reprezentacji.

UEFA zapowiadała, że będzie wyczulona na wszelkie przejawy rasizmu podczas mistrzostw. Jednocześnie jednak Michel Platini powiedział, że każdy piłkarz, który samowolnie opuści boisko, otrzyma żółtą kartkę.

Komu, oprócz Polaków, kibicujesz w czasie Euro 2012? Oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »