Euro 2012. Gdańsk przyłącza się do akcji Tomasza Zimocha!

W gdańskiej strefie kibica, podczas meczu polskiej reprezentacji z Czechami, rozpostarta zostanie gigantyczna sektorówka z flagą Polski o powierzchni ponad 500 m kw. i wadze blisko 100 kg.
Akcja jest odpowiedzią na apel dziennikarza Polskiego Radia Tomasza Zimocha, który od kilku dni mobilizuje Polaków do kibicowania naszej reprezentacji podczas meczu o ćwierćfinał UEFA Euro 2012.

Spotkanie z Czechami jest meczem o wszystko. Nasi piłkarze muszą wznieść się na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności. Wiele zależy też od nas, kibiców i obywateli tego kraju. Jako mieszkańcy Gdańska jesteśmy od początku mistrzostw pod olbrzymim wrażeniem kibiców Irlandii. Bez względu na wynik i postawę swoich zawodników na boisku wspierają ich w radosny i kulturalny sposób. Przyłączając się do akcji Tomasza Zimocha my również chcemy okazać wsparcie naszym piłkarzom oraz raz jeszcze udowodnić, że Polacy potrafią się zjednoczyć oraz bawić i kulturalnie dopingować - powiedział Krzysztof Herdliczko, prezes agencji LIVE, która jest właścicielem flagi oraz inicjatorem pomysłu jej rozwinięcia w gdańskiej Strefie Kibica.

Flaga zostanie rozwinięta podczas wykonywania hymnu Polski tuż przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu. Chcemy synchronizować naszą akcję z kibicami na stadionie we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkie osoby w gdańskiej strefie do pomocy przy jej rozłożeniu - kończy Krzysztof Herdliczko.