Sport.pl

Turniej Europiłkarzyki 2012. Mistrzynie świata zagrają w gdańskiej strefie kibica

W sobotę 23 czerwca w Strefie Kibica w Gdańsku rozegrany zostanie turniej Europiłkarzyki 2012. Start i zapisy do turniej na miejscu w namiocie Carlsberga w strefie aktywności od godz. 15. Współorganizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. W turnieju zagrają mistrzynie świata w tej konkurencji Agata Ćwiąkała i Agnieszka Rutowska.
Przygoda dziewczyn z piłkarzykami zaczęła się osiem lat temu w pubie. Poznały się przy stole. - Kiedy gra się z chłopakami, dziewczyny często są na początku wyrzucane na obronę. Bo z założenia są słabsze, a poza tym męska ambicja nakazuje strzelać gole. Ja też wolę być atakerem - mówi Agata Ćwiąkała. Agnieszka Rutowska jest za to dobra w obronie: - Pewnie dlatego tak szybko się dogadałyśmy.

Ze swoimi chłopakami grają rzadko. Zwłaszcza po przeciwnych stronach stołu. Agata: - Jak gram, to naturalnie chcę wygrać. Ale chcę też, żeby jemu dobrze poszło.

- Lepiej nie grać razem, bo potem może się zdarzyć, że w domu nie będzie obiadu - śmieje się Agnieszka.

Na początku trenowały codziennie po trzy, cztery godziny. Żeby dobrze nauczyć się jednego uderzenia, trzeba je powtórzyć dziesiątki, czasem setki razy. I tak przez wiele dni. Standardem są: zakwasy, odciski, zadrapane nadgarstki, bóle pleców. - Dziś już trenujemy nieco mniej, ze względu na obowiązki zawodowe, ale trudno wytrzymać dzień bez gry - mówi Agnieszka. - Gdy w okresie świątecznym miałyśmy prawie dwa tygodnie przerwy, to aż mnie bolało. Są rówieśniczkami. Agata jest policjantką. Nie wystawia jednak mandatów, pracuje za biurkiem. Mundur ubiera średnio raz w miesiącu. Kiedy chce jechać na zawody, modli się, żeby nie wypadły w pracujący weekend. Czasem musi się wymienić zmianami z kolegami. - Mówię im wtedy: przywiozę ci medal. I to działa - śmieje się. Agnieszka pracuje w reklamie i próbuje przekonać szefa, że w miejscu pracy warto mieć stół. Żeby profesjonalnie trenować, po 15 latach zrezygnowała z tańca w zespole ludowym. - Miałam poważną rozmowę z trenerem - opowiada. - Niby wszystko rozumiał, ale widziałam, że dziwi się, że rzucam taniec dla ''czegoś takiego''. Tylko że dziś w "tym czymś'' jestem już mistrzynią świata...

Jeśli chodzi o Trójmiasto to turnieje przeprowadzane są w pubie Polufka przy ul. Leczkowa 18 we Wrzeszcz (strona internetowa: www.polufka.pl). Co tydzień w czwartek o godz. 19 odbywają się turnieje DYP (turniej polegający na losowaniu partnera). 30 czerwca rozpocznie się nowa seria turniejów pod hasłem "Zostań Mistrzem". W sobotę w Strefie Kibica będą rozdawane darmowe zaproszenia na ten turniej. Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie www.3kps.org. 8 lipca odbędzie się z kolei turniej ligowy na którym można się zmierzyć z najlepszymi zawodnikami z Polski (przyjadą czołowi zawodnicy z innych ośrodków, najwięcej z Torunia). Najwięcej bieżących informacji można uzyskać na forum na stronie www.pzfs.pl, gdzie na bieżąco są dodawane informacje o turniejach i innych wydarzeniach związanych z piłkarzykami w Trójmieście i nie tylko.

Więcej o: