Rekordowa liczba dziennikarzy na PGE Arenie na meczu Niemcy - Grecja

Ćwierćfinałowy mecz Niemców z Grecją, który w piątek o 20.45 rozpocznie się na Arenie Gdańsk, będzie obsługiwać największa do tej pory liczba przedstawicieli mediów - 1100 osób. Wcześniejsze trzy spotkania w grupie C relacjonowało najwyżej 700 dziennikarzy.
W gronie akredytowanych na piątkowe spotkanie jest 450 dziennikarzy prasowych, po 250 komentatorów telewizyjnych i radiowych oraz obsługi technicznej, a ponadto 150 fotoreporterów. Najwięcej żurnalistów przyjechało z Niemiec.

Będą oni mieli także okazję zobaczyć mecz niewidomych piłkarzy, który rozpocznie się o 19.05 - zagrają oni 20 minut na boisku wielkości pola karnego.

Trener Greków Fernando Santos, podobnie jak szkoleniowcy Włoch i Chorwacji, Cesare Prandelli i Slaven Bilic, którzy na tym stadionie rywalizowali wcześniej z Hiszpanią, nie wyraził zgody na dodatkowe podlewanie murawy tuż przed rozpoczęciem meczu oraz w przerwie spotkania. Na prośbę Niemców trenerzy obu zespołów będą omawiać tę kwestię jeszcze 30 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Problem odpowiednio zroszonej nawierzchni może rozwiązać się sam - w Gdańsku deszcz padał zarówno w czwartek wieczorem, jak i w piątek do południa i niewykluczone, że opady wystąpią także w trakcie spotkania.