Euro 2012. 40 tys. kibiców w gdyńskiej Strefie Kibica

Mimo nienajlepszej aury, w trakcie całego polsko-ukraińskiego turnieju Park Kibica w Gdyni odwiedziło łącznie ponad 40 tysięcy kibiców z całego świata.
Największą popularnością cieszył się mecz Polski z Czechami gdy w Parku Kibica znalazło się ponad 7 tysięcy osób. Mecz otwarcia i ceremonia inauguracji zgromadziły 4-tysięczną widownię, pojedynek między Polską i Rosją 5-tysięczną, zaś finał przyciągnął przed wielki 32-metrowy telebim ponad 3 tysiące osób. Pozostałe mecze, w zależności od pogody i atrakcyjności spotkania, gromadziły od kilkuset do 2 tysięcy kibiców. Oprócz Polaków, dominowali kibice drużyn rozgrywających mecze na PGE Arenie w Gdańsku.

Transmisjom wszystkich meczów rozpoczynających się o godz. 18 towarzyszył bezpłatny Park Małego Kibica, w którym najmłodsi, pod okiem animatorów z fundacji Bomalihu, brali udział w grach i zabawach.

Na kibiców oglądających transmisję finałowego meczu Hiszpanii z Włochami (4:0) czekała też huczna niespodzianka. Równo z ostatnim gwizdkiem sędziego niebo nad Gdynią rozświetliły sztuczne ognie. Pokaz trwał 4 minuty i był symbolicznym zwieńczeniem trzech tygodni działalności Parku Kibica.

Byłeś w gdyńskiej Strefie Kibica? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »