Krzysztof Lijewski może nie zagrać ze Szwecją w Ergo Arenie

Prawy rozgrywający reprezentacji Polski w piłce ręcznej, Krzysztof Lijewski, z powodu urazu nie zagra w meczu Szwecja - Polska. Walczy jednak o powrót do zdrowia przed rewanżowym meczem w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w Danii, który odbędzie się 7 kwietnia w Ergo Arenie.
Szczypiornista na co dzień występujący w barwach Vive Targi Kielce, z powodu kontuzji nie zagra w meczu Szwecji z Polską w eliminacjach do mistrzostw Europy. Lijewski w pierwszym meczu z węgierskim Pick Szeged w ramach klubowej Ligi Mistrzów doznał urazu kolana. Zawodnik po meczu czuł się dobrze i wystąpił w spotkaniu rewanżowym. Kontuzja okazała się na tyle dolegliwa, że zawodnik nie wystąpi w pierwszym meczu eliminacji 4 kwietnia w szwedzkim Malmoe.

- Kolano zaczęło mi dolegać coraz bardziej. Spotkałem się z trenerem już na początku zgrupowania i uzgodniliśmy, że lepiej będzie, jeśli kilka dni odpocznę. Nie mogłem bowiem już praktycznie biegać, a na jednej nodze, niestety, się nie da. Chciałbym się wyleczyć na rewanż w Gdańsku - powiedział Lijewski.

Mistrzostwa Europy odbędą się w 2014 r. w Danii. Polska w drugiej fazie eliminacji gra w grupie 5. razem ze Szwecją, Holandią i Ukrainą. Do mistrzostw awansują dwa pierwsze zespoły z każdej z grup, a także najlepszy zespół z trzecich miejsc (pod uwagę będzie brany stosunek meczów z dwiema najlepszymi drużynami z danej grupy).

Polacy pokonali już Holendrów (33:22) oraz Ukraińców (29:20). W rewanżach także powinni zdobyć komplet punktów. Dlatego też dwumecz ze Szwecją zadecyduje o tym, która z tych drużyn wygra grupę 5. Pierwsze starcie odbędzie się 4 kwietnia w Szwecji, rewanż trzy dni później w Ergo Arenie. Dwa ostatnie spotkania eliminacji Polacy rozegrają w czerwcu: z Holandią (12 czerwca) i Ukrainą (16 czerwca).

Bilety na mecz Polska - Szwecja, w cenie 150, 89 i 69 zł można nabyć w internecie: www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl, a także w kasie nr 3 w Ergo Arenie (czynna pn. - pt. w godz. 10-16, tel.: (58) 76 72 224) i w sieciach: Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert.