MŚ w siatkówce. W Ergo Arenie zagra grupa C z Rosją

Choć losowanie grup mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, które we wrześniu rozegrane zostaną w Polsce dopiero przed nami, już wiadomo, która grupa zagra w Gdańsku i Ergo Arenie. - W hali w Gdańsku zagra grupa C, w której znajduje się Rosja - mówi przedstawiciel związku.
Polska po organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku i siatkówce rok później będzie gospodarzem kolejnej wielkiej imprezy sportowej. Mowa o mistrzostwach globu, które w dniach 30 sierpnia - 21 września 2014 rozgrywane będą w sześciu miastach. Przed losowaniem grup mistrzostw (poniedziałek 27 stycznia, początek o godz. 18.30) wiadomo już, gdzie rozegrane zostaną niektóre spotkania. Turniej rozpocznie się na Stadionie Narodowym w Warszawie przy niemal 60-tysięcznej widowni. Polacy swoje spotkania grupowe rozegrają we Wrocławiu, przy awansie do kolejnej fazy zawodów przeniosą się do Atlas Areny w Łodzi. Mecze półfinałowe i finałowe zaplanowano w katowickim Spodku. Pozostały jeszcze hale w Krakowie, Bydgoszczy i Gdańsku. Jak dowiedziało się trojmiasto.sport.pl, jeszcze przed losowaniem wiadomo, która grupa zagra w Gdańsku, w Ergo Arenie.

- Nie ma do danej grupy jeszcze przydzielonego miasta gospodarza. Teoretycznie... - mówi nam informator blisko związany z organizacją mistrzostw w Gdańsku. - Zawiązana została umowa dżentelmeńska. Związek ma już ustalonego gospodarza jeśli chodzi o mecze Polaków [Wrocław] i żeby w tak dużej hali jak Ergo Arena trybuny nie świeciły pustkami przydzieli się Gdańsk do grupy C, w której grać będzie Rosja. Związane jest to z bliskością obwodu kaliningradzkiego i małym ruchem granicznym. Przynajmniej takie korzyści z mistrzostw będzie miało Trójmiasto - dodaje.

Całą sprawę potwierdzają przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Tak to prawda. Rosjanie zagrają w grupie C, a ich mecze rozgrywane będą w Ergo Arenie. Jest to ukłon w stronę Gdańska i kibiców rosyjskich. Reprezentacja Rosji bardzo lubi grać w Ergo Arenie, liczy na liczne przybycie swoich kibiców, więc będzie to korzyść dla obu stron - mówi trojmiasto.sport.pl rzecznik prasowy związku Janusz Uznański.

- Bliskość Obwodu Kaliningradzkiego działa na naszą korzyść. Gościliśmy już w naszej hali reprezentację Rosji, ich kibiców, więc znamy klienta. Cieszymy się z tego powodu i liczymy na sporą ilość fanów Sbornej - mówi nam Bartosz Tobieński z Ergo Areny.

Czy kibice Rosji wypełnią Ergo Arenę? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »


Więcej o: