Sport.pl

Wielkie pieniądze w Lechii Gdańsk: 4 mln za mistrzostwo oraz ekstrapremia za... frekwencję na PGE Arenie

Zarząd Lechii Gdańsk ustalił premie dla zawodników i sztabu trenerskiego. W zależności od osiąganych wyników, czekają na nich ogromne pieniądze.
Zawodnicy i sztab szkoleniowy Lechii sięgną po pełną pulę tylko w sytuacji, jeśli na mecie rozgrywek sezonu 2011/12 zajmą minimum trzecie miejsce w T-Mobile Ekstraklasie. Zajęcie miejsca na pozycjach 4-6 pozwoli im z kolei zgarnąć dwadzieścia procent ustalonej premii. 60 procent wywalczonych na boisku środków będzie płatna od ręki.

- Za zwycięstwo do podziału będzie 150 tysięcy, za remis 40 tysięcy złotych - mówi oficjalnej stronie klubu Paweł Bartosiewicz, członek zarządu i jednocześnie dyrektor finansowy Lechii. - Gdybyśmy zliczyli to z punktówkami, to śmiało mogę powiedzieć, że mamy jedne z największych, jeśli nie największe premie w lidze za wygrany mecz - podkreśla.

Ty też zarabiaj na T-Mobile Ekstraklasie! Wygraj Ligę już teraz! »

Ciekawostką jest ekstrapremia, którą piłkarze otrzymają w zależności od... frekwencji na PGE Arenie. Pierwszy mecz na stadionie będącym jedną z aren przyszłorocznego Euro 2012 Lechia rozegra 12 sierpnia z Cracovią. - Im więcej widzów, tym dla nas korzystniej - zauważa kapitan gdańszczan Łukasz Surma. - Mamy świadomość, że musimy prezentować się nie tylko skutecznie, ale grać piłkę ładną dla oka, z której w ubiegłym roku słynęliśmy - dodaje.

Sporą sumkę zawodnicy i trenerzy mogą wyciągnąć też za wygraną w Pucharze Polski. Jego zdobycie wyceniono na 1,5 mln zł. Najbardziej będzie opłacać się oczywiście zdobycie mistrzostwa, wtedy do kieszeni zdobywców trafi aż 4 mln zł.

- Zawsze mierzymy wysoko. Dlatego trudno się dziwić, że chciałbym, aby Lechia powalczyła o jak najwyższe lokaty i laury - podkreśla Maciej Turnowiecki, prezes Lechii. - W ubiegłym sezonie wszystko było dosłownie na wyciągnięcie ręki, w ostatniej chwili zabrakło szczęścia. Zrobimy wszystko, aby w tym roku było inaczej - podsumowuje.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - Odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o:
Skomentuj:
Wielkie pieniądze w Lechii Gdańsk: 4 mln za mistrzostwo oraz ekstrapremia za... frekwencję na PGE Arenie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX