Sport.pl

Były trener Lechii Gdańsk: Traore powinien grać 90 minut, niezależnie od okoliczności

- Gdybym ja odpowiadał za pewne rzeczy, to Traore trzymałbym na boisku od 1 do 90 minuty - mówi były trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek. Według niego reprezentant Burkina Faso w pojedynkę jest w stanie zadecydować o losach meczu.
- On 2-3 minuty odpocznie, a potem może w sposób indywidualny narzucić ofensywne standardy gry - podkreśla atuty gwiazdy Lechii Kaczmarek w wywiadzie udzielonym Dziennikowi Bałtyckiemu. - Z Polonią i Jagiellonią to był dobry Traore. Z Cracovią zagrał słabo. Jednak prawie 50-godzinne podróże na mecz reprezentacji Burkina Faso z RPA miały olbrzymi wpływ na jego grę - zaznacza.

"Bobo" pokusił się również o ocenę nowych zawodników Lechii - Mateusza Machaja i Freda Bensona. Ten pierwszy ma zadatki na bycie liderem środka pola, jednak potrzeba czasu, by w pełni ocenić jego potencjał. Na pewno wzorem dla Machaja może być Łukasz Surma, przy którym młody pomocnik Lechii będzie mógł rozwinąć skrzydła. Pełni możliwości nie pokazał jeszcze Benson. - Patrzę na Bensona i w rozmowie z kolegami, którzy mają kontakty z piłką holenderską, panuje przekonanie, że oczekiwania były większe. Strzelił bramkę z Cracovią, ale to trochę mało - przyznaje Kaczmarek. Aby w pełni wykorzystać jego umiejętności, trzeba znaleźć Bensonowi odpowiednie miejsce na boisku. - W tym układzie - Dawidowski, Benson, Lukjanovs - trener Kafarski musi się zastanowić, jak to ułożyć - dodaje "Bobo".

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: