Kibice Lechii Gdańsk bojkotują mecz Polska - Niemcy na PGE Arenie

Wysokie ceny oraz nieprzyjazny kibicowi sposób dystrybucji biletów - to główne zarzuty sympatyków Lechii Gdańsk kierowane w stronę PZPN. Aby wyrazić swoje niezadowolenie z postępowania piłkarskiej centrali Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk ?Lwy Północy? postanowiło zbojkotować wrześniowy mecz Polska - Niemcy na PGE Arenie.
Poniżej prezentujemy tekst oświadczenia wystosowanego przez "Lwy Północy" i opublikowanego na stronie internetowej stowarzyszenia:

Oświadczenie grup kibicowskich Lechii Gdańsk

Grupy kibicowskie Lechii Gdańsk wspólnie postanowiły o braku zorganizowanego udziału w tym meczu. Wszelkie przejawy dopingu, bądź prezentowanie jakiejkolwiek oprawy nie będzie miało nic wspólnego z oddanymi tradycji i zasadom kibicami Lechii Gdańsk.

Głównym powodem takiej decyzji jest sposób sprzedaży biletów na to spotkanie oraz ich wygórowana cena. Organizatorzy nie wykazali jakiejkolwiek chęci na dystrybucję biletów w Gdańsku, która spowodowałaby, iż fani Lechii tworzący atmosferę i doping podczas meczów ligowych mogliby zasiąść w jednym miejscu na stadionie i jako "gospodarze" aktywnie inicjować gorący doping dla polskich piłkarzy.

Nie możemy również przystać na tolerowanie sztucznego tworu, jakim jest Klub Kibica Reprezentacji. Organizacja ta jest sterowana przez PZPN i całkowicie oderwana od realiów świata kibicowskiego, a jedyną przyczyną jej utworzenia jest chęć wyciągnięcia pieniędzy, które zostaną przeznaczone na horrendalne pensje "działaczy". W efekcie inicjatywa ta powoduje jedynie znaczny wzrost rzeczywistego kosztu zakupu wejściówek bez wpływu na ogólnodostępność meczu Reprezentacji Polski. Pokazują to przykłady poprzednich tego typu inicjatyw Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w celu nabycia wejściówek również obligował kibiców do wyrabiania kart. Wejściówki nie trafiły do swoich właścicieli oraz zmniejszyły zainteresowanie meczami kadry.

Podjęcie tej decyzji jest szczególnie trudne, biorąc pod uwagę jak bardzo miasto Gdańsk jego mieszkańcy oraz kibice Lechii czekali na to wydarzenie. Po raz kolejny PZPN udowodnił swoim postępowaniem, że traktuje kibiców przedmiotowo nie tylko podczas rozgrywek ligowych a mecze Reprezentacji są okazją do pokaźnego zarobku kosztem widowiska i kibiców.

Piłka nożna dla kibiców !!!

Grupy Kibicowskie Lechii Gdańsk

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »