Piłkarze Lechii Gdańsk Deleu i Kamil Poźniak przeniesieni do zespołu rezerw

Po fatalnych meczach z Koroną Kielce, Limanovią i Podbeskidziem Bielsko-Biała posadę uratował trener Lechii TomaszKafarski, ucierpieli natomiast piłkarze. Do zespołu rezerw przesunięci zostali Deleu i Kamil Poźniak, do odwałania zawieszone zostały też premie meczowe.
Brazylijczyk Deleu zawodził praktycznie od początku sezonu, a apogeum jego nieporadności był piątkowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała kiedy z jego winy padła bramka dla rywali. Poźniak tak naprawdę dostał tylko jedną szansę - w przegranym meczu Pucharu Polski z Limanovią.

Zapowiadane wcześniej finansowe kary dla piłkarzy oznacza zawieszenie do odwołania wypłat premii meczowych, które są jednymi z najwyższych w polskiej ekstraklasie.

Pełna treść komunikatu:

Cele sportowe do osiągnięcia na ten sezon w ocenie władz klubu nie ulegają zmianie. Zagrożenie ich realizacji będzie na bieżąco monitorowane, a kluczowe w tym zakresie będą wyniki najbliższych spotkań.

Na wniosek trenera Tomasza Kafarskiego: - do drużyny rezerw przesunięci zostają Luiz Carlos Santos Deleu i Kamil Poźniak; - Klub zawiesza do odwołania wszelkie rozmowy o przedłużeniu kontraktów z zawodnikami, których umowy wygasają z końcem bieżącego sezonu, m.in. z Krzysztofem Bąkiem, Tomaszem Dawidowskim, Sergejsem Kożansem, Ivansem Lukjanovsem i Piotrem Wiśniewskim; - dodatkowo Zarząd Klubu podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania premii meczowych.

Kierownictwo Lechii ma również nadzieję, że te decyzje dadzą oczekiwany efekt, a dla dobra wizerunku Klubu, dalsze i ostrzejsze kroki dyscyplinujące nie będą konieczne.Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »