Sport.pl

Vytautas Andriuskevicius z Lechii Gdańsk powołany do dorosłej reprezentacji Litwy. Nie zagra z krajanami

Obrońca Lechii będzie mógł zagrać w meczu eliminacji Euro 2012, w którym Litwa zmierzy się 11 października w Kownie z Czechami. Nie wystąpi za to w meczu Lechii Gdańsk z Żalgirisem Wilno.
Litwa straciła już szansę na awans do mistrzostw Europy. Dlatego w kadrze będą teraz sprawdzani piłkarze pod kątem eliminacji do mundialu, który w 2014 roku rozegrany zostanie w Brazylii. Jednym z nich jest Andriuskevicius, który choć ma już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji (10 sierpnia w meczu z Armenią) to dotychczas grywał przede wszystkim w kadrze do lat 21.

Jeśli zagra, mecz z Czechami będzie poważnym testem jego umiejętności. Czesi walczą o 2. miejsce w grupie i mają tylko 2 pkt przewagi nad Szkocją (obie drużyny mają do rozegrania jeszcze po dwa mecze).Andriuskevicius w lidze pauzuje za czerwoną kartkę i w piątek nie zagra jeszcze w meczu z GKS Bełchatów. Na Litwę wyjeżdża 5 października, nie wystąpi więc także w towarzyskim meczu Lechii na PGE Arenie z ... litewskim Żalgirisem Wilno, który zaplanowany na sobotę, 8 października.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o:
Skomentuj:
Vytautas Andriuskevicius z Lechii Gdańsk powołany do dorosłej reprezentacji Litwy. Nie zagra z krajanami
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX