Sport.pl

Jedenastka piłkarzy Lechii. Ale nie na boisku. Poza Gdańskiem

Powołania do reprezentacji swoich krajów dla pięciu piłkarzy Lechii Gdańsk oraz kontuzje sześciu kolejnych przeszkadzają gdańszczanom w próbach wygrzebania się z kryzysu.
Jeszcze przed zremisowanym 0:0 meczu z GKS Bełchatów w 9. kolejce T-Mobile Ekstraklasy rozchorował się pierwszy bramkarz Lechii Sebastian Małkowski. Zaś już po spotkaniu na stan zdrowia i lekkie urazy zaczęli narzekać Josip Tadić, Piotr Wiśniewski, Mateusz Machaj i Krzysztof Bąk. Do treningów nie wrócił też jeszcze kontuzjowany od dłuższego czasu Marko Bajić. Optymistyczny wariant zakłada, że pomocnik będzie zdolny do gry pod koniec października. Pesymistyczny, że na boisku zobaczymy go dopiero w rundzie wiosennej.

Poza kontuzjowanymi zawodnikami trener Tomasz Kafarski nie może liczyć też na Ivansa Lukjanovsa, Lewona Hajrapetjana, Abdou Razacka Traore i Vytautasa Andriuskeviciusa. Każdy z nich otrzymał bowiem powołania do reprezentacji swoich krajów, odpowiednio Łotwy, Armenii, Burkina Faso i Litwy.

W zajęciach nie będzie brał udziału także Rafał Janicki, który został powołany do reprezentacji Polski w kategorii U-20 i będzie miał szansę debiutu w niej w meczu przeciwko Szwajcarii.

Euro 2012. Gniewino już gotowe, czeka na Iniestę i Xaviego [ZDJĘCIA]
Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: