Przetrzebiona Lechia Gdańsk przed meczem z Lechem Poznań. Pięciu u lekarza

Mateusz Machaj, Aleksandr Sazankow, Ivans Lukjanovs, Jakub Popielarz i Marko Bajić - z tych piłkarzy nie będzie mógł skorzystać w sobotę w meczu z Lechem Poznań trener Lechii Gdańsk Tomasz Kafarski.
Jak można przeczytać na oficjalnej stronie gdańskiego klubu w meczu z Lechem Machaja zabraknie z powodu naderwania mięśni prostych brzucha - musi on jeszcze pauzować przynajmniej przez dwa tygodnie. Z kolei Lukjanovs narzeka na przeciążenie kości strzałkowej i czekają go trzy tygodnie przerwy. Obaj zawodnicy często grają w wyjściowym składzie Lechii.

Natomiast Jakub Popielarz ma naciągnięte więzadło poboczne piszczelowe i również nie będzie gotowy do gry przez dwa tygodnie.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Aleksandrowi Sazankowowi po towarzyskim meczu Lechii z Żalgirisem odnowił się uraz stawu kolanowego i piłkarza czeka przerwa w grze.

Najdłużej trwa już przerwa w grze Serba Marko Bajicia, który przed kilkoma tygodniami miał operowane więzadło w prawym stawie kolanowym. Wprawdzie zawodnik już uczestniczy w zajęciach z drużyną, lecz do gry powinien być gotowy za kilka tygodni.