Sport.pl

Rekord frekwencji na PGE Arenie podczas meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań? To niemożliwe! Dlaczego?

Mecz Lechii Gdańsk z Lechem Poznań wzbudza ogromne zainteresowanie kibiców Lechii, ale już teraz wiadomo, że ligowego rekordu frekwencji na PGE Arenie nie będzie. Dlaczego? Bo na wyłączonych z użytku sektorach buforowych oddzielających sektor kibiców gości mogłoby zasiąść kolejne 7 tysięcy ludzi.
Do tej pory najwięcej widzów oglądało mecz otwarcia z Cracovią - 34 444. W sobotnim spotkaniu udostępnionych będzie dokładnie 33 332 miejsc. Dlaczego tak mało?

- Przyczyny są dwie - tłumaczy rzecznik klubu Michał Lewandowski. - Po pierwsze jest to mecz podwyższonego ryzyka, po drugie w Gdańsku pojawi się aż 2 tys. kibiców Lecha [maksymalna ilość]. Dlatego wyjątkowo duże będą sektory buforowe, w sumie z użytku wyłączonych będzie 7 250 miejsc - informuje Lewandowski.

Pojemność PGE Areny na meczach ligowych zmienia się niemal co spotkanie. Uzależnione jest to od zapowiadanej liczby kibiców gości oraz stopnia ryzyka określanego przez policję. Maksymalna pojemność na mecze ligowe (jeśli nie ma kibiców gości) to nieco ponad 38 tys.

Na sobotni mecz z Lechem do czwartkowego wieczoru sprzedało się ponad 15 tys. wejściówek. Jest więc szansa, że mecz obejrzy ponad 25 tys. kibiców.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o:
Skomentuj:
Rekord frekwencji na PGE Arenie podczas meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań? To niemożliwe! Dlaczego?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX