Kibice Lechii Gdańsk odwołali pociąg na mecz ze Śląskiem Wrocław. Przez policję

Fani Lechii Gdańsk, którzy wybierali się do Wrocławia na piątkowy mecz ich drużyny ze Śląskiem, odwołali pociąg specjalny, który miał ich tam zawieźć. Dlaczego?
Mecz Śląska z Lechią, który odbędzie się w piątek o godz. 20:30, będzie pierwszym oficjalnym meczem piłkarskim rozegranym na nowym stadionie na wrocławskich Maślicach. Kibice obu drużyn są od lat zaprzyjaźnieni i starym zwyczajem lubią dzień meczowy spędzić wraz z kibicami drugiej drużyny, przy okazji zwiedzając miasto. Warto przypomnieć, że przy okazji takich meczów do jakichkolwiek ekscesów z udziałem kibiców dochodzi niezmiernie rzadko.

Wrocławska policja zażądała zaś, by pociąg specjalny z Gdańska pojawił się we Wrocławiu dopiero o 17:20 oraz żeby kibice Lechii zostali od razu przetransportowani bezpośrednio na stadion. Decyzja nie znalazła uznania w oczach oficjalnego stowarzyszenia gdańskich kibiców Lwy Północy, które podjęło decyzję o odwołaniu pociągu.

Jak zatem gdańscy kibice dostaną się na mecz Śląska z Lechią na nowym stadionie na Maślicach? Prawdopodobnie tylko poprzez transport własny.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: