Tłum chętnych chce obejrzeć mecz Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Padnie rekord frekwencji?

Mecz 12. kolejki ekstraklasy między Śląskiem Wrocław a Lechią Gdańsk będzie pierwszym, który wrocławianie rozegrają na swoim nowo wybudowanym stadionie. Chętnych do obejrzenia ?meczu przyjaźni? nie brakuje. Wejściówki nabyło już ponad 20 tysięcy kibiców!
Nowy stadion we Wrocławiu jest drugim po gdańskiej PGE Arenie wybudowanym od podstaw stadionem, który gościć będzie uczestników Euro 2012. Zanim jednak wybiegną na niego piłkarze podczas mistrzostw Europy, obiekt służyć będzie piłkarzom Śląska Wrocław, którzy rozgrywać będą na nim swoje mecze ligowe. Pierwszą okazją do zobaczenia meczu wrocławian na nowym obiekcie przy ul. Drzymały będzie ich piątkowe spotkanie z Lechią Gdańsk. Mimo iż otwarcia stadionu nie uświetni mecz z utytułowanym rywalem zagranicznym, bądź spotkanie reprezentacji Polski, chętnych do obejrzenie pierwszego spotkania na nowym obiekcie Śląska nie brakuje. Do wtorku sprzedało się już ponad 20 tysięcy wejściówek. Ten wynik to niemal trzykrotność pojemności starego stadionu Śląska przy ul. Oporowskiej, a kolejki przed kasami nie maleją.

Czy zatem wrocławianom uda się pobić rekord z meczu otwarcia PGE Areny? W Gdańsku mecz Lechii z Cracovią obejrzało blisko 35 tysięcy kibiców. We Wrocławiu liczą na podobny wynik, dlatego też klub dokłada wszelkich starań, by ułatwić kibicom nabywanie biletów. Codziennie otwierane są nowe kasy przy nowym stadionie, wejściówki można nabywać również przez internet.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: