Znamy terminarz 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Mecz na PGE Arenie ZNÓW w poniedziałek

Ekstraklasa SA podała dokładne terminy 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Mecze odbędą się w dniach 25-28 listopada. Lechia Gdańsk już trzeci raz zagra mecz na PGE Arenie w poniedziałek. Zyskają na tym kibice przed telewizorem (transmisja na Eurosporcie), stracą kibice z Gdańska i okolic, którym termin meczu w środku tygodnia zbytnio nie odpowiada.
Mecz z Ruchem będzie trzecim spotkaniem Lechii, które gdańszczanie na własnym stadionie rozegrają w poniedziałek. Wcześniej Lechia w poniedziałki grała u siebie przeciwko ŁKS Łódź i Górnikowi Zabrze. Tym samym Lechia jest jedynym klubem, który jako gospodarz musiał trzy razy grać w poniedziałki. Ten fakt nie podoba się kibicom gdańskiej drużyny, którym poniedziałkowa data rozgrywania meczu często uniemożliwia obejrzenie na żywo poczynań swojej drużyny. Na wrześniowym spotkaniu władz klubu z sympatykami biało-zielonych prezes Maciej Turnowiecki tłumaczył przyczyny, dlaczego mecze Lechii na PGE Arenie rozgrywane są właśnie w poniedziałki. - Poniedziałkowe mecze transmituje Eurosport, tak więc mecze ekstraklasy oglądają widzowie w całej Europie. Spotkania na nowoczesnym stadionie jakim jest PGE Arena to promocja Polski, Gdańska i Euro 2012 poza granicami naszego kraju - wyjaśniał prezes Lechii.

Czy Lechia na transmisjach w Eurosporcie traci, czy zyskuje? - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku i wyraź swoją opinię! »


Terminarz 15. kolejki:

25 listopada (piątek):

Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 18:00

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków, godz. 20:30

26 listopada (sobota):

Łódzki KS - Jagiellonia Białystok, godz. 13:30

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin, godz. 15:45

Korona Kielce - Legia Warszawa, godz. 18:00

27 listopada (niedziela):

Cracovia - GKS Bełchatów, godz. 14:30

Lech Poznań - Widzew Łódź, godz. 17:00

28 listopada (poniedziałek):

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów, godz. 18:30

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »