W ekstraklasie są jeszcze ambitni piłkarze! Deleu z Lechii Gdańsk poprosił o grę w Młodej Ekstraklasie, byle tylko zagrać mecz

Brazylijczyk Deleu, który w pierwszych meczach Lechii Gdańsk w obecnym sezonie spisywał się bardzo słabo, został miesiąc temu odsunięty od pierwszej drużyny. Wrócił do kadry na mecz ze Śląskiem Wrocław, ale w nim nie zagrał. By nie stracić rosnącej formy, poprosił o możliwość gry w Młodej Ekstraklasie.
Lechia przegrała ze Śląskiem 0:1, a Brazylijczyk, który w tym meczu nie wystąpił, już kilka godzin po powrocie z Wrocławia poprosił o możliwość występu w drużynie Młodej Lechii. Do prośby 27-letniego obrońcy przychylił się szkoleniowiec Lechii Tomasz Kafarski. Młoda Lechia na własnym boisku przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:3 (0:1), a Brazylijczyk rozegrał całe spotkanie.

- Nie jesteśmy zespołem, który nastawiony jest na osiąganie wyników, a naszym celem jest szkolenie. Nasi podopieczni w Młodej Ekstraklasie mają zdobywać doświadczenie. Śląsk miał w składzie aż sześciu zawodników z roczników 90 i 91, czyli byli oni o 2-3 starsi od naszych zawodników - podkreślał Radosław Gac, trener Młodej Lechii.

ME Lechia Gdańsk - ME Śląsk Wrocław 0:3 (0:1).

Bramki: Menzel (5.), Zieliński (74.), Jaroszewicz (90.)

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »