Wojciech Pawłowski z rekordem, ale pobił tylko Łukasza Fabiańskiego

Jednym z bohaterów piątkowego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechią Gdańsk był bramkarz gdańszczan Wojciech Pawłowski. Młody golkiper pobił rekord innego nastolatka-debiutanta Łukasza Fabiańskiego nie puszczając gola przez 321 minut.
Rzeczywisty rekord ekstraklasy bez podziału na kategorie wiekowe należy jednak do Marcina Cabaja. W sezonie 2004/2005 24-letni wówczas bramkarz Cracovii nie puścił gola kolejno w meczu z Górnikiem Zabrze (0:0), Lechem Poznań (2:0), Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (2:0) i Wisłą Kraków (0:0).

Passę 407 minut bez puszczonej bramki Cabaja przerwał dopiero Jacek Kosmalski z Polonii Warszawa. Cracovia wygrała jednak 2:1.