Poważne plany czy tylko plotka: Józef Wojciechowski kupi Lechię Gdańsk od Andrzeja Kuchara?

Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski rozważa kupno udziałów w Lechii Gdańsk od Andrzeja Kuchara. - To totalna bzdura - mówi Wojciechowski. Zaprzecza temu też Kuchar.
Józef Wojciechowski jest głównym udziałowcem spółki J.W. Construction, która posiada 100 proc. akcji Polonii Warszawa. Od 2008 roku jest prezesem Polonii, w tym samym roku odkupił za 20 milionów złotych akcje Groclinu Grodzisk Wielkopolski [od Zbigniewa Drzymały] i przejął miejsce tej drużyny w ekstraklasie. Andrzej Kuchar, wrocławski biznesmen, od 2009 jest większościowym udziałowcem spółki akcyjnej Lechia Gdańsk.

Obaj prezentują zupełnie inne wizje budowania klubu (Wojciechowski np. zmienia trenerów jak rękawiczki, Kuchar przeciwny jest takiej polityce i popiera krytykowanego Tomasz Kafarskiego), ale jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć prowadzą ze sobą rozmowy. Wojciechowski, który związany jest z Gdańskiem (tu się uczył) namawiamy jest podobno przez silne gdańskie lobby do kupna Lechii.

Czy gdyby doszło to tej transakcji Wojciechowski byłby właścicielem dwóch klubów w ekstraklasie? Okazuje się, że nie koniecznie. Mówi się o tym, że licencję Polonii na grę w ekstraklasie chętnie wykupiłby Bałtyk Gdynia. Grający obecnie w II lidze klub od ponad roku ma wsparcie ze strony Amiki. (firma z Wronek jest głównym sponsorem Lecha Poznań). Bałtyk był wcześniej już wymieniany jako klub, który mógłby przejąć miejsce w ekstraklasie od Groclinu.

Choć środowisko piłkarskie huczy od plotek, Wojciechowski i Kuchar zaprzeczają, że prowadzą rozmowy.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »