Ivans Lukjanovs, czyli podpora pierwszego składu Lechii Gdańsk mógł grać w... Widzewie Łódź

Piłkarze Lechii Gdańsk Łotysz Ivans Lukjanovs oraz Brazylijczyk Deleu, swój pierwszy kontakt z polską piłką zaliczyli w Łodzi. Obaj przed tym jak trafili do Gdańska przechodzili testy w Widzewie.
Lukjanovs pojawił się w Łodzi podczas sezonu 2008/2009. Łotysz miał wtedy 21 lat i wystąpił we wszystkich spotkaniach testowych zaplanowanych na tamten okres. Wówczas trenerem Widzewa był Waldemar Fornalik, który po odesłaniu Lukjanovsa do domu, zlecił jego dalszą obserwację. Rok później Łotysz znalazł się w Lechii, a w poprzednim sezonie, kiedy gdańszczanie grali na własnym boisku przeciwko Widzewowi strzelił pierwszą bramkę meczu (Lechia wygrała 3:1). Wiadomo już, że Lukjanovs nie strzeli kolejnej bramki łodzianom w najbliższy weekend (Lechia w sobotę, godz. 18 podejmuje Widzew). Łotysz jest bowiem kontuzjowany.

Natomiast Deleu testowany był przez Widzew przed sezonem 2010/2011. Trener Andrzej Kretek wystawił Brazylijczyka w jednym ze sparingów, po czym zrezygnował z jego usług. Skorzystała z tego Lechia podpisując z Deleu kontrakt.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »