A jednak! Na meczu Lechii Gdańsk z Widzewem Łódź na PGE Arenie będzie można legalnie palić papierosy

Początkowo na PGE Arenie całkowity zakaz palenia wprowadzono, żeby było zdrowiej i ludzie niepalący nie byli truci. Ale efekt był taki, że niepalący kibic nie mógł się w czasie przerwy załatwić, bo toalety... zamieniały się w sauny nikotynowe.
Gdański klub poinformował jednak na swojej stronie internetowej, że podczas sobotniego meczu Lechii z Widzewem pilotażowo zostaną wyznaczone miejsca dla kibiców palących. Miejsca te będą znajdowały się na promenadzie zewnętrznej stadionu. Z miejsc dla palących będzie można skorzystać wyłącznie w przerwie meczu. Będą się one znajdować przy wyjściach ewakuacyjnych z każdego sektora na stadionie.

Klub prosi kibiców, żeby w razie kłopotów z odnalezieniem tych stref zwracali się do służb informacyjnych na stadionie. Miejsca dla palaczy będą dozorowane i ograniczone barierkami na promenadzie zewnętrznej stadionu.

Co warte przypomnienia, na terenie wewnętrznym samej PGE Areny całkowity zakaz palenia wciąż obowiązuje, a klub przestrzega, że ów zakaz będzie rygorystycznie egzekwowany.