Rafał Ulatowski nowym trenerem Lechii Gdańsk. Tomasz Kafarski zwolniony

Jak podało Radio Gdańsk Rafał Ulatowski zostanie w środę przedstawiony jako nowy trener Lechii Gdańsk. Tomasz Kafarski został zwolniony .
Decyzja o jego odwołaniu zapadła w poniedziałek po konsultacjach z właścicielem klubu Andrzejem Kucharem. Według nieoficjalnych informacji zarząd Lechii negocjował z Ulatowskim do późnych godzin wieczornych. Były asystent Leo Beenhakkera wyraził wstępną zgodę. Ulatowski to absolwent gdańskiej AWFiS, trenował między innymi GKS Bełchatów i Cracovię.

Kafarski przestaje być trenerem Lechii Gdańsk po 2,5 roku na tym stanowisku - był najdłużej pracującym szkoleniowcem w ekstraklasie. Zanim objął zespół w kwietniu 2009 roku po zwolnionym Jacku Zieliński był asystentem trzech kolejnych trenerów (Tomasza Borkowskiego, Dariusza Kubickiego i Zielińskiego). Kafarski najpierw utrzymał Lechię w ekstraklasie, potem dwa razy dochodził z nią do półfinału Pucharu Polski i zajmował miejsce w środku tabeli. Ambicje były większe, ale ponieważ Lechia prezentowała ładny, ofensywny styl gry, Kafarski cieszył się silną pozycją w klubie. W tym sezonie Lechia grała już jednak i brzydko, i nieskutecznie. Dymisji Kafarskiego domagali się kibice, popierała ich część zarządu Lechii. W końcu "złamał się" także jego największy obrońca, główny udziałowiec Andrzej Kuchar.