Ivans Lukjanovs z Lechii Gdańsk wraca do treningów z drużyną

Po blisko miesiącu przerwy do treningów z drużyną powraca napastnik Lechii Gdańsk Ivans Lukjanovs. Łotysz wyleczył kontuzję, której nabawił się podczas zgrupowania kadry narodowej w połowie października.
Lukjanovs narzekał na przeciążenie kości strzałkowej lewej nogi. Teraz po urazie nie ma już śladu. - Zacząłem już biegać i nie czuję bólu w nodze - mówi piłkarz oficjalnej stronie klubu lechia.pl. - Mam nadzieję, że od przyszłego tygodnia zacznę trenować z drużyną w pełnym wymiarze - dodaje Łotysz.

Powrót Lukjanovsa to dobra wiadomość dla nowego trenera Lechii Rafała Ulatowskiego. Łotysz powinien wzmocnić linię napadu gdańskiej drużyny, która od początku sezonu ma olbrzymie kłopoty ze strzelaniem goli. W 13 spotkaniach ekstraklasy Lechia zdobyła tylko sześć bramek. - Moim zdaniem mamy kłopot nie tyle ze skutecznością, co z tworzeniem sytuacji podbramkowych. Dwie-trzy okazje do strzelenia gola w meczu to zdecydowanie za mało - diagnozuje kiepską formę strzelecką Lechii Lukjanovs.

Piłkarz liczy na to, że dobrze przepracowana przerwa na spotkania reprezentacyjne pozwoli mu na powrót do pełni formy i umożliwi występ przeciwko Legii Warszawa. Ostatni raz Lukjanovs w ekstraklasie zagrał w meczu 9. kolejki ekstraklasy, w którym Lechia zremisowała na PGE Arenie z GKS Bełchatów 0:0.