Abdou Razack Traore symbolem upadku Lechii Gdańsk

PRZEGLĄD PRASY. Najlepszy w ubiegłym sezonie zawodnik Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore w obecnym jest cieniem samego siebie. Zdaniem ?Przeglądu Sportowego? jego nieskuteczność odzwierciedla słabą postawę całej drużyny.
Jak przypomina "Przegląd Sportowy" Traore ostatnią bramkę dla Lechii strzelił... na zakończenie ubiegłego sezonu, w przegranym 1:2 meczu z Zagłębiem Lubin. - Traore podobno brakuje szczęścia, ale napastnik poza szczęściem potrzebuje wsparcia całego zespołu. Nie ma na świecie piłkarza, który będzie strzelał 20 bramek w sezonie gdy jego drużyna gra słabo - powiedział Paweł Buzała, napastnik GKS Bełchatów, który grał w Lechii w czasie, gdy Afrykanin rozpoczynał swoją przygodę z tym klubem.

- Zdecydowanie brakuje mu ciągłości treningu. Stracił część przygotowań, w okresie startowym też wypadł nam na kilka meczów - mówił z kolei przed meczem z Widzewem (0:0) Tomasz Kafarski, były już szkoleniowiec Lechii.

Gdańszczanie zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. W 13 spotkaniach zdobyli raptem sześć bramek, najmniej w całej lidze.