To był wielki mecz piłkarzy Lechii Gdańsk. Nieco ponad rok temu biało-zieloni zmiażdżyli w Warszawie Legię

Ligowe spotkanie Legia - Lechia w poprzednim sezonie przeszło do historii gdańskiego klubu. Biało-zieloni wygrali 3:0 i był to ich pierwsze zwycięstwo nad Legią w stolicy po 49 latach.
Lechia przyjechała do Warszawy opromieniona wygraną nad Górnikiem Zabrze 5:1 i w meczu z Legią także pokazała odważny i skuteczny futbol. Pierwszą bramkę dla biało-zielonych zdobył w 69. minucie Bedi Buval. Dla Francuza był to trzeci gol w trzecim meczu w barwach Lechii. W późniejszych spotkaniach Buval nie trafił do siatki rywali już ani razu i po sezonie pożegnał się z gdańską drużyną. Drugi gol to dzieło Huberta Wołąkiewicza, który w 89. minucie wykończył piękną akcję Piotra Wiśniewskiego i Pawła Nowaka. Ku radości ponad tysiąca gdańskich kibiców, którzy zasiedli na trybunach stadionu Legii trzecią bramkę już w doliczonym czasie gry strzelił Nowak, który ustalił wynik spotkania. Warszawska wiktoria dała wówczas Lechii awans na czwarte miejsce w tabeli. Legioniści po tym spotkaniu znaleźli się na 11. pozycji. Przed sobotnim spotkaniem to gdańszczanie plasują się na 11. miejscu, Legia z kolei jest druga i ma nad Lechią 9 punktów przewagi.

Skład Lechii z tego spotkania: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Nowak, Surma, Bajić - Lukjanovs (90. Kaczmarek), Buval (80. Buzała), Traore (63. Wiśniewski).