Obrońca Lechii Gdańsk Krzysztof B±k: Nie położymy się przed Legi± Warszawa

Dla piłkarza Lechii Gdańsk Krzysztofa B±ka mecz z Legi± Warszawa to ważne spotkanie. B±k jest bowiem rodowitym warszawiakiem, byłym zawodnikiem Polonii Warszawa i występ w rodzinnym mie¶cie traktuje bardzo emocjonalnie.
- Gdy grałem w Polonii przeciwko Legii to były derby, a te rz±dz± się swoimi prawami. Nie byłem i nie jestem nastawiony jako¶ szczególnie negatywnie do Legii. Oczywi¶cie teraz to jest nasz najbliższy przeciwnik i zrobię wszystko żeby go ograć w sobotę - mówi B±k w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie gdańskiego klubu.

O wygranie z Legi± na Łazienkowskiej będzie jednak bardzo trudno. Gdański zespół jest w kryzysie, dopiero od kilku dni trenuje z nowym szkoleniowcem. B±k wierzy jednak, że gdańszczonm uda się przywieĽć ze stolicy korzystny rezultat. - Nie jedziemy do Warszawy po to żeby się położyć, tylko po to aby wywalczyć tam punkty. A potwierdza to sam fakt, że nasza ostatnia wizyta na Łazienkowskiej skończyła się zwycięstwem. My¶lę, że w obronie wygl±damy dobrze, teraz dużo pracowali¶my nad skuteczno¶ci± i mam nadzieję, że ona w sobotę wróci - mówi z nadziej± obrońca Lechii. Rafał Ulatowski, nowy trener Lechii zapowiada zmianę ustawienia taktycznego zespołu i roszady w składzie. Czy w wyj¶ciowej jedenastce znajdzie się miejsce dla B±ka? - Każdy liczy na to, że będzie grał, ale niestety miejsc na boisku jest tylko 11. Ja osobi¶cie mam nadzieję, że zagram. Tym bardziej, że gramy w Warszawie, moim rodzinnym mie¶cie i to dla mnie dodatkowy bodziec - przyznaje piłkarz gdańskiej drużyny.