Marek Zieńczuk z Ruchu Chorzów: Nie przez przypadek jesteśmy na trzecim miejscu w ekstraklasie

- Nikt już nie może mówić, że przez przypadek znajdujemy się na trzecim miejscu w tabeli. Przez przypadek nie zdobywa się 25 punktów - mówi Marek Zieńczuk z Ruchu Chorzów. Okazji do poprawienia dorobku punktowego śląski klub będzie szukać w poniedziałek, gdy na PGE Arenie zmierzy się z Lechią Gdańsk.
Zieńczuk w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu opowiada o przyczynach zwyżki swojej formy, na którą w zeszłym sezonie narzekali kibice, dziennikarze, a przede wszystkim on sam. - Minęło dopiero półtora roku od operacji więzadeł krzyżowych, a nie jest łatwo dojść do formy po tak poważnej kontuzji. Teraz już kłopoty zdrowotne mam za sobą. Dobrze przygotowałem się do sezonu i odpowiadają mi również treningi, jakie prowadzi Waldemar Fornalik. To wszystko złożyło się na to, że gram coraz lepiej - tłumaczy pomocnik.

Były reprezentant Polski opowiedział także o najsilniejszych stronach zespołu, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. - Na pewno nikt już nie może mówić, że przez przypadek znajdujemy się na trzecim miejscu w tabeli. Przez przypadek nie zdobywa się 25 punktów. W każdym ze spotkań udowadniamy, że zasługujemy na miejsce w czołówce. Wygrywamy w lidze dzięki determinacji, przygotowaniu fizycznemu, boiskowej mądrości i dobrej taktyce - tłumaczy zawodnik. - Poza tym wierzymy w swoje umiejętności, ale również twardo stąpamy po ziemi. Nikt z nas nie popada w samouwielbienie. Wiemy, że przed nami jeszcze długa droga, bo dopiero zbliżamy się do półmetka ligowej rywalizacji - zauważa Zieńczuk.

Pełną treść wywiadu przeczytasz na stronie Przeglądu Sportowego