Sport.pl

Deleu przed meczem Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów: Tylko jeden wynik będzie nas satysfakcjonował

W poniedziałek piłkarze Lechii Gdańsk zagrają na PGE Arenie z Ruchem Chorzów. - W tym meczu tylko jeden wynik będzie nas satysfakcjonował. Nasze zwycięstwo i trzy punkty - zapowiada obrońca Lechii Deleu


Dla Brazylijczyka mecz przeciwko Ruchowi będzie okazją do przypomnienia o sobie gdańskim kibicom. Po raz ostatni w ekstraklasie Deleu na PGE Arenie zagrał 12 września w wygranym spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze. Po serii meczów Lechii bez zwycięstwa obrońca Lechii został odsunięty od pierwszego składu. Wrócił dopiero na mecz z Legią Warszawa, w którym gdańską drużynę prowadził już nowy trener Rafał Ulatowski. Deleu w spotkaniu z Legią był wyróżniającym się piłkarzem Lechii, mimo iż zagrał jako prawy pomocnik. - Dla mnie nie ma znaczenia na jakiej pozycji gram. Dotychczas cały czas grałem na prawej obronie, teraz zagrałem po raz pierwszy jako pomocnik. Miałem dużo asekuracji, więc nie było problemu. Ciężko pracuję na treningach i jeśli tylko trener Ulatowski będzie mnie wystawiał na tej pozycji będę dawał z siebie wszystko - deklaruje Deleu w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie klubu.

Brazylijczyk cieszy się, że po zmianie szkoleniowca mógł wrócić do pierwszej drużyny. Liczy również, że będzie mu dane zagościć w nim na dłużej. - Cała drużyna nie grała najlepiej, ale do rezerw zostałem odsunięty tylko ja i Kamil Poźniak. Taka była decyzja poprzedniego trenera. Po zmianie od razu dostałem szansę gry w wyjściowym składzie. Trener widział jak ciężko pracuję na każdym treningu. Mam nadzieję, że z każdym meczem będzie tylko lepiej - mówi Deleu. Teraz przed Lechią kolejne ważne spotkanie. Gdańszczanie na własnym boisku zagrają z trzecim zespołem ekstraklasy Ruchem Chorzów. Mimo iż biało-zieloni są w ogonie tabeli Deleu liczy na sprawienie niespodzianki. - W tym meczu tylko jeden wynik będzie nas satysfakcjonował - nasze zwycięstwo i trzy punkty. Mam nadzieję, że zagramy dobry mecz z pełnym zaangażowaniem i go wygramy - zapowiada Deleu.

Więcej o: