Sport.pl

Właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski nie wyklucza przejęcia Lechii: Podpowiedzieli mi to... dziennikarze

Jak informowaliśmy w niedzielę, w miniony weekend miało dojść do kolejnych rozmów w sprawie przejęcia większościowego pakietu udziałów w Lechii Gdańsk przez Józefa Wojciechowskiego. Zaprzeczały temu obie strony, ale dwa dni później Wojciechowski w rozmowie z Przeglądem Sportowym nie wykluczył takiej możliwości.
- Nie prowadzę żadnych rozmów z Andrzejem Kucharem [główny inwestor Lechii] w sprawie przejęcia udziałów w Lechii, to zwykłe plotki. Ale w przyszłości nie wiadomo co się wydarzy - mówił nam Wojciechowski. Ta przyszłość może być całkiem bliska, gdyż w rozmowie z Przeglądem Sportowym właściciel Polonii zapowiedział, że jeśli na koniec roku "Czarne Koszule" nie zajmą minimum 4. miejsca, on wycofa się z klubu.

Alternatywą mogłoby być dla niego przejęcie większościowych udziałów Lechii, które należą do Kuchara.

- Potwierdzam, że do tej pory żadnych rozmów nie prowadziliśmy, ale przy okazji tych plotek zauważyłem, że przejęcie Lechii byłoby jakimś wyjściem. Tam przynajmniej sa warunki do uprawiania sportu, a u nas nie ma. To byłoby racjonalne rozwiązanie, więc go nie wykluczam. Jest to dość dobry pomysł, który podsunęli mi dziennikarze. Jeśli Polonia będzie mnie rozczarowywała, może z niego skorzystam. Więcej nie powiem, bo wtedy od razu stwierdzicie, że ja już tę Lechię kupiłem, a tak nie jest. Powtarzam, na razie to tylko plotki - podkreślił Wojciechowski w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Cały artykuł czytaj na www.przegladsportowy.plWięcej o:
Komentarze (31)
Właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski nie wyklucza przejęcia Lechii: Podpowiedzieli mi to... dziennikarze
Zaloguj się
 • waldemarkoc2

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Gronkiewicz- dziękujemy za zniszczenie Polonii. Fakt 100 lat to za dużo.
  500 baniek dla ITI a dla Polonii figa.

 • kopakabana

  Oceniono 1 raz 1

  Wciąż powtarzacie te same pół-prawdy i mity.
  Mit pierwszy: stadion.Owszem , komunistyczne władze a raczej wojsko premiowały Legię ale stary stadion L powstał właściwie jeszcze przed wojną.W dwudziestoleciu rozgrywała na nim okazjonalnie mecze również Polonia.Po 89 roku kibice Legii silnie lobbowali za nowym stadionem i kolejni prezydenci Wawy mamili ich obietnicą stadionu licząc na ich głosy (Święcicki, Kozak, Piskorski,Kaczyński).Wreszcie HGW okazała się babą z jajami i słowa dotrzymała .To było kilkanaście lat lobbingu, petycji,próśb,i innych akcji.Nic nie stało na przeszkodzie aby Polonia albo choćby jej wierny i wpływowy (prawda) swego czasu kibic Michał Listkiewicz podejmowali podobne działania.Stadion na 15-20 tyś?To dopiero megalomania.Nawet jak zdobywaliście mistrzostwo to przychodziło na Polonię w porywach do 3-5 tyś.

  Mit drugi. Polonia jest bardzo warszawska a Legia to prowincja i nuworysze.Sam jestem starym warszawiakiem podobnie jak wielu moich znajomych którzy chodzą na Legię i śmiejemy się z tego.Prawda jest taka że Polonia była popularna jeszcze na początku lat 50tych ale potem Legia zaczęła przyciągać coraz więcej Warszawiaków oraz nuworyszy swoimi sukcesami sportowymi.Wielu warszawiaków z dziada-pradziada urodzonych już po wojnie po prostu nie zastanawiało się nad tym i chodziło na Legię.Na Polonię również chodzą przyjezdni- sam znam przynajmniej 3 takie przypadki więc to kompletna bzdura.To że Legia ma kibiców na całym Mazowszu czy nawet w Polsce jest tylko efektem jej sukcesów sportowych.Dziś Warszawa kojarzy się z Legią.Pogódzcie się z tym i przestańcie śnić o tym co było 90 lat temu.

  Mit rzeci. Legia to chamstwo a Polonia to kulturalna elita.Wystarczy przejrzeć prasę z ostatnich lat i mieć pojęcie o ruchu kibicowskim żeby odnależć wśród Polonistów zwykłych bandytów, huliganów, rasitów etc..Takie wrażenie może wypływać tylko z tego że Legii kibicuje 80% miasta, jest klubem bardzo medialnym i posiada ogromne rzesze kibiców.Są wśród nich zarówno huligani jak i profesorowie UW.Myśle że procentowo wygląda to bardzo podobnie.Dobrym przykładem jest kilka ostatnich meczów derbowych.Na Łazienkowskiej 90% czasu doping skupiał się na Legii a na Konwiktorskiej..również- 'kulturalni' kibice z Muranowa przez większość czasu jechali na Legię bo muszą raz na rok poleczyć kompleksy.Wy nawet Vukovicia obrażaliście jak przyjechał z Koroną.

  Wiecznie w cieniu Legii..żegnaj Polonio, do zobaczenia w ekstraklasie..Za sto lat.

 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 1 raz 1

  Nie płaczcie już tak polonistki bo przecież możecie grac na tym supernowoczesnym Narodowym i nie za 380 mln (nie siejcie plotki o 500 mln) tylko za 1,5 mld.
  Legia płaci najwyższy czynsz za stadion w Polsce (przypomnę 4 mln, Lechia 2mln, Wisła 2 mln, Śląsk procent od sprzedaży biletów) a stadion kosztował najmniej, więc darujcie sobie te gadki o prezentach.

 • kewiz

  Oceniono 1 raz 1

  w sumie nie wiem co lepsze:
  1. pierdoła-sknera-opóźniony-refleks-Kuchar
  2. choleryczny-szastający-wymieniający-Wojciechowski

  ale po dłuższym zastanowieniu 2, wolę jednak radykalne rozwiązania, w trybie natychmiastowym i transfery DO klubu - czasem dobre, niż transfery Z klubu, ciułanie, biedowanie i 2 miesięczny brak reakcji na zapaść w klubie.

  Panie Kuchar pacjent panu zmarł we wrześniu teraz tylko modlić się by zwłoki nie zatonęły do maja 2012.

  Byłem wczoraj na meczu, coś drgnęło, ale skuteczność 0, fajnie że choć kibice dopisali i gardła zdzierali, ja też dziś ledwo mówię.

 • alladinpila

  0

  @Gość: 100%
  ŁEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 • dr_avalanche

  0

  @kopakabana
  Od 1911 do początku lat 70. to według ciebie 20 lat? Na ten klub nawet w 3. lidze przychodziło jeszcze na początku epoki Gierka po kilkanaście tysięcy ludzi.

 • pogromca_mrowek

  0

  Komentarz roku, respect ;-))

  Gość: miś

  cham się uprze i mu daj

 • kopakabana

  0

  @newyorkopen

  I całe szczęście bo tylko potwierdziłbyś to co już napisałem.Polonia była popularna wśród warszawiaków przez 20 lat(kiedy piłka w Polsce raczkowała).Legia jest od ponad 60.Jakieś pytania?Zejdzcie na ziemię i zamiast być w naszym cieniu po prostu zacznijcie budować klub z sensem i od początku.

 • Gość: 100%

  0

  Nie ma bata - muszę jeszcze sie ponaśmiewać troszeczkę z polskich klubuff;)
  LEGIA TO WIELKI KLUB - grała kiedyś w Lidze Mistrzów! ;)
  Ale to jeszcze nic nic
  Wisła 3 minuty do Champions League Krakuff..
  Jaka jest różnica między Legła a Polonią? - Legła gra na Pepsi Arena! A Polonia na Hoop Cola Arena;)
  Ale najlepsza z ww jest Cracovia...
  Pierwszy Mistrz Polski! (kiedy to było? 100 lat temu??;0)
  Zagłbie w tym sezonie naprawdę zagłębiło się w tabelę..;)
  Widzew TURKU KOŃCZ PAN TEN MECZ! No czemu on jeszcze nie kończy!! Łódź
  Najpiękniejszy w tym sezonie jest stadion Górnika;) Chyba sobie chłopcy do serca wzięli nazwę swojego klubu..;)
  Legia Gdańsk!
  Twierdza Śląsk Wrocław... 0-1 Wisła Krakau
  Gdzie jest Lech?? Czy ktoś widział w tabeli Lecha??
  Lechia tym razem napewno strzeli gola;)
  Idzie Idzie Podbeskidzie!! Ruchy chłopaki, ruchy bo wam Cracovia odjedzie;))
  Stoi na stacji lokomotywa;))
  GKS Bełchatów (sama nazwa miasta jest rozgniatająca;)) a ten stadion!)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX