Kibice pomogą Lechii Gdańsk pokonać Polonię Warszawa? Luka Vucko: Są fantastyczni

W piątek piłkarze Lechii Gdańsk zagrają na PGE Arenie z Polonią Warszawa (początek, godz. 20.30). Obrońca biało-zielonych Luka Vucko liczy, że atutem jego zespołu będzie niezdobyty dotąd przez drużyny gości stadion i fantastyczny doping gdańskich kibiców
- Jesteśmy w takiej sytuacji, że każdy kolejny mecz jest dla nas ciężki. Mamy mniej punktów niż byśmy chcieli, dlatego musimy zagrać dobry mecz i wierzę, że go wygramy - mówi Vucko w rozmowie z oficjalną strona klubu. Spotkanie z Polonią będzie pierwszym meczem rundy wiosennej (ze względu na Euro 2012, dwie wiosenne kolejki zostały przeniesione na grudzień tego roku). Latem, na inaugurację rozgrywek, Lechia przegrała w Warszawie 0:1. - Graliśmy wtedy dobre zawody, nie byliśmy wcale gorszym zespołem. Tylko, że taki jest właśnie futbol. Graliśmy nieźle, ale nie potrafiliśmy strzelić gola, Polonia strzeliła i wygrała. Ale to już nie jest ważne, nie możemy rozpamiętywać tamtego spotkania. Teraz najważniejszy jest każdy najbliższy mecz i na tym musimy się koncentrować - podkreśla chorwacki obrońca Lechii i zwraca uwagę na kogo w zespole "Czarnych Koszul" należy zwrócić szczególną uwagę.

- Polonia ma dwóch bardzo groźnych zawodników. To napastnik Edgar Cani oraz Bruno, który zresztą w meczu latem strzelił nam bramkę. Ale warszawianie to w ogóle dobry zespół z doświadczonymi graczami, który jest świetnie poukładany. Ale my mamy teraz nowego trenera, który ma nowe koncepcje gry i to nam pomoże - podkreśla z nadzieją Vucko. Środkowy obrońca Lechii podkreśla też rolę kibiców, którzy od początku sezonu wspaniale dopingują zespół. - Nasi kibice są wspaniali, licznie przychodzą na mecze i głośno nas wspierają. Liczę na to, że w piątek wieczorem będzie ich jak najwięcej na PGE Arenie. W poniedziałek z Ruchem fantastycznie nam pomagali swoim dopingiem, byli jak zawsze 12. zawodnikiem Lechii i chcę im za to podziękować. Jednocześnie mam nadzieję, że w piątek będzie tak samo, albo jeszcze lepiej, a my podziękujemy im za to dobrą grą i zdobyciem trzech punktów.