Sport.pl

Kupić? Nie kupić? Józef Wojciechowski i Lechia Gdańsk

W piątek piłkarze Lechii Gdańsk zmierzą się na PGE Arenie z Polonią Warszawa. Sporo emocji przed tym spotkaniem budzi osoba właściciela Polonii Józefa Wojciechowskiego, który nosi się z zamiarem odkupienia udziałów od właściciela Lechii Andrzeja Kuchara.
"Przegląd Sportowy" przygotował listę argumentów za i przeciw, które miałyby zachęcić bądź odstraszyć Wojciechowskiego od inwestycji w gdański klub.

Za wejściem Wojciechowskiego w Lechię przemawia przede wszystkim nowoczesny stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Lechia. PGE Arena to zdecydowanie bardziej prestiżowy obiekt niż stadion przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Dodatkowym atutem, jaki niesie ze sobą PGE Arena są kibice Lechii, którzy w rundzie jesiennej są liderami pod względem frekwencji. Mecze Lechii w Gdańsku średnio oglądało ponad 20 tys. kibiców, podczas gdy na spotkaniach Polonii w Warszawie oglądało średnio niewiele ponad 3,5 tysiąca ludzi.

Inwestycja w Lechię będzie dla Wojciechowskiego korzystna także pod względem finansowym. Biznesmen nie będzie musiał finansować klubu z własnej kieszeni, gdyż wydatki na bieżącą działalność klubu pokrywają środki z umów ze Sportfive i Grupą Lotos.

Biznesmen ze stolicy mógłby zainwestować w Lechię również z powodów sentymentalnych. Wojciechowski pochodzi z Pomorza, podobnie jak jego życiowa partnerka. Z Lechią związany jest również członek rady nadzorczej Polonii Jerzy Klockowski - prywatnie kibic biało-zielonych.

Przegląd Sportowy podał również argumenty, które mogą odwieść Wojciechowskiego od wiązania się z Lechią. Nie przekonuje słaba forma sportowa piłkarzy z Gdańska, którzy w tym sezonie spisują się znacznie gorzej niż Polonia. "Czarne Koszule" są na 4. miejscu w tabeli, podczas gdy Lechia jest na razie 11. Za pozostaniem w Polonii przemawia również prestiż miasta, a Wojciechowski wciąż liczy na to, że uda mu się w Warszawie wybudować nowoczesny stadion dla swojej drużyny. Poza tym biznesmen nie lubi ruszać się z siedziby swojej firmy JW. Construction (tam również mieści się siedziba klubu), a w przypadku zakupu Lechii musiałby być w Gdańsku częstym gościem.

Koronnym argumentem za pozostaniem w Polonii jest fakt, że... nie ma chętnych na odkupienie od Wojciechowskiego warszawskiego klubu, a na utrzymywanie dwóch ekstraklasowych zespołów ekscentrycznego biznesmena na razie nie stać.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Więcej o:
Komentarze (2)
Kupić? Nie kupić? Józef Wojciechowski i Lechia Gdańsk
Zaloguj się
  • Gość: gosc

    0

    niech sobie reaktywuje Polonie Gdansk i gra na PGE

  • Gość: gość

    0

    Lechia 11 a Polonia 4 pytacie drodzy państwo jak to połączyć ze sobą? a to proste.. możemy spodziewać się fuzji i teraz zamiast Grodzisk Warszawa w Ekstraklasie pojawi się nowy twór pod nazwą Lechia GrodziskWarszawa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX