Piłkarz Lechii Gdańsk Rafał Janicki obserwowany przez PSV Eindhoven!

19-letni obrońca Lechii Gdańsk Rafał Janicki jest obserwowany przez skauta PSV Eindhoven - pisze ?Przegląd Sportowy?. Holenderski klub interesuje się też piłkarzem Legii Warszawa Rafałem Wolskim.
Janicki to jedno z objawień tego sezonu w T-Mobile Ekstraklasie. Podstawowy zawodnik reprezentacji Polski do lat 19, wskoczył do pierwszej jedenastki Lechii w 4. kolejce i od tego momentu nie opuścił ani jednego spotkania biało-zielonych, we wszystkich grając od 1. do 90. minuty. Najpierw jako środkowy obrońca, potem prawy, aby na ostatni mecz z Jagiellonią Białystok znów wrócić do centrum defensywy.

Kilka spotkań z jego udziałem oglądał skaut PSV na Europę Środkowo-Wschodnią Thomas Schaling i był przede wszystkim pod wrażeniem spokoju, jakim imponował Janicki mimo młodego wieku.

- O tym, że obserwuje mnie PSV, dowiedziałem się z gazety - przyznaje Janicki. - Nie miałem pojęcia, że skaut tego klubu przyjeżdża oglądać mecze Lechii ze względu na moją osobę, nikt z PSV nie kontaktował się też ze mną osobiście. Z tego, co wiem, nie było też żadnego zapytania do władz Lechii, więc póki co zupełnie się tą informacją nie podniecam. Tak naprawdę nie jestem nawet pewien, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy - podkreśla młody obrońca Lechii.

Fakt, że jest on obserwowany przez skauta PSV nie znaczy jeszcze wiele. Pod lupą Schalinga jest wielu piłkarzy z kilkunastu krajów środkowej i wschodniej Europy, dopiero kiedy zainteresowanie konkretnym zawodnikiem wykaże dyrektor sportowy Marcel Brands, można mówić o konkretach.

Oprócz Janickiego z polskiej ligi obserwowany przez Schalinga jest jeszcze utalentowany pomocnik Legii Warszawa Rafał Wolski, który w orbicie zainteresowań PSV znalazł się przy okazji meczów między tymi drużynami w Lidze Europy.