Sport.pl

Właściciel Lechii Gdańsk Andrzej Kuchar: Wybór był prosty - to musiał być Paweł Janas! Dlaczego?

- Paweł Janas to najlepszy kandydat spośród aktualnie dostępnych polskich trenerów - uważa główny udziałowiec Lechii Gdańsk Andrzej Kuchar. - Nie mamy czasu na eksperymenty, musimy punktować od pierwszego wiosennego meczu, a Janas może nam to zapewnić.
- Janas ma niezbędną wiedzę, charakter i doświadczenie, by wyciągnąć drużynę ze sportowych problemów - powiedział Kuchar w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu". - Skoro chcieliśmy zatrudnić trenera o właśnie takich cechach, to wybór był prosty: to musiał być Paweł Janas. W mojej opinii to najlepszy kandydat spośród aktualnie dostępnych polskich trenerów - uważa główny udziałowiec Lechii.

Kuchar wcześniej optował za wieloletnią współpracą z młodym Tomaszem Kafarskim, który jego zdaniem mógł być szkoleniowcem Lechii przez długie lata. Opcja z Janasem różni się więc znacznie od tej ferowanej wcześniej. - Różni się, owszem, nawet o 180 stopni, ale skoro Lechia postanowiła zakończyć współpracę z Kafarskim, to musieliśmy szukać innych rozwiązań. Wariant z Rafałem Ulatowskim też nawiązywał do poprzedniej koncepcji, ale nie wypalił. Teraz nie ma już czasu na eksperymenty - uważa Kuchar.

Po zwolnieniu Ulatowskiego mówiło się też sporo o opcji zagranicznej. Dlaczego ta koncepcja ostatecznie upadła? - Z tego samego powodu, dla którego nie został zaangażowany młody polski trener. Czas nagli, nie możemy sobie pozwolić na kolejne wpadki. Trener zagraniczny, nawet z wysokiej półki, potrzebuje czasu, by poznać drużynę, specyfikę ligi. Ma prawo do kilku potknięć, tymczasem do końca ligi jest już tylko 13 meczów, musimy punktować regularnie, od początku wiosny - tłumaczy Kuchar.

Więcej znajdziesz w poniedziałkowym wydaniu "Przeglądu Sportowego" oraz TUTAJ

Więcej o:
Komentarze (6)
Właściciel Lechii Gdańsk Andrzej Kuchar: Wybór był prosty - to musiał być Paweł Janas! Dlaczego?
Zaloguj się
 • lech123456

  0

  @Gość: ajk
  Co będzie? Zacznie drugą rundę... Henry Kasperczak nie takie cuda robił: Wisłę dwa razy
  załatwił a w przerwie jeszcze Górnika spuścił...

 • lech123456

  0

  Budowanie stadionu za 800 baniek na pustyni tak się musiało skończyć....
  Budyń jest teraz w roli petenta żebrzącego u innych o to by łaskawie korzystali z tego obiektu

  Ww Budyń niech się modli żeby Kuchar nie sprzedał Lechii Polonii W-wa bo to dopiero byłoby kuriozum:
  rezerwy Polonii grają na stadionie na 45 tys widzów z lożami "VIP"ów za 200 tys/rok

 • Gość: ajk

  0

  fajnie byc takim janasem. chodzi sie od klubu do klubu i zbiera kase za kolejne kontrakty. tylko co bedzie jak juz wszystkie kluby zwiedzi? a tempo ma dosyc wysokie...

 • Gość: borg

  0

  Boże chroń Lechię, bo dopiero teraz będzie miała problemy ;(

 • karolss1029

  0

  szkoda że nie zagracie z moim ukochanym Lechem w przyszłym sezonie...A tak lubiłem jak gracie z nami:( Aż się łezka w oku kreci

 • Gość: gz

  0

  życzę powodzenia w I lidze w następnym sezonie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX