Sławomir Wojciechowski: Jak patrzę na terminarz ekstraklasy, to widmo spadku Lechii Gdańsk zagląda mi w oczy

- Pięć kolejek wstecz mówiliśmy, że może być zagrożenie degradacją. Jak spojrzymy teraz na tabelę, ile zostało meczów i jaki Lechia ma terminarz, to widmo spadku patrzy w oczy - mówi były piłkarz Lechii Gdańsk i Bayernu Monachium Sławomir Wojciechowski.
- Trzeba wzmocnić drużynę - mówi Wojciechowski "Dziennikowi Bałtyckiemu". - Musi dojść 4-5 nowych chłopaków, a to oznacza odsunięcie 4-5 graczy od zespołu. Nowi zawodnicy od razu powinni wskoczyć do podstawowej jedenastki. Po tej rundzie to nikogo nie można wyróżnić. Nawet Abdou Razacka Traore, a to bardzo dobry piłkarz. Strzał w dychę to Wojtek Pawłowski w bramce. Pokazał, że można stawiać na młodzież. On jest na plus i trzeba na niego stawiać - uważa były piłkarz Bayernu.

A jak Wojciechowski widzi rundę rewanżową? - Teraz trzeba się skupić na utrzymaniu zespołu w ekstraklasie. Pięć kolejek wstecz mówiliśmy, że może być zagrożenie degradacją. Jak spojrzymy teraz na tabelę, ile zostało meczów i jaki Lechia ma terminarz, to widmo spadku patrzy w oczy - zauważa gdańszczanin.

Więcej przeczytasz na stronie Dziennika Bałtyckiego