Piotr Włodarczyk z Bałtyku Gdynia: Paweł Janas sprawdzi się w Lechii Gdańsk

- Paweł Janas potrafi zjednoczyć drużynę. Jest szkoleniowcem z wieloma sukcesami - ocenia nowego trenera Lechii Gdańsk Piotr Włodarczyk. Piłkarz Bałtyku Gdynia, a wcześniej m.in. Legii Warszawa i Auxerre był podopiecznym Janasa w reprezentacji Polski
Janas jest już trzecim w tym sezonie szkoleniowcem, który zasiądzie na ławce trenerskiej Lechii. Wcześniej drużynę prowadzili Rafał Ulatowski i Tomasz Kafarski. - Za czasów Kafarskiego gdański zespół grał bardzo dobrze. Ta runda jednak nie układa się po ich myśli. Skończył się tam olej w smarach, stąd słabsza postawa. Skończyła się chemia między szkoleniowcem a zawodnikami. Lechia to nie była ta drużyna z poprzednich rund - ocenia Włodarczyk w wywiadzie udzielonym Dziennikowi Bałtyckiemu.



Choć Lechia miała w tym sezonie walczyć o miejsce, dające możliwość gry w europejskich pucharach, na wiosnę czeka ją ciężka walka o utrzymanie. Jak z tym zadaniem poradzi sobie jej nowy trener? - Myślę, że jest w stanie wydobyć gdańszczan z dolnych rejonów tabeli - przekonuje Włodarczyk. - Trener Janas jest na tyle doświadczony, że powinien sobie poradzić. Ma trochę czasu, przed nim zgrupowania, znajdzie więc odpowiednią receptę. Lechia na pewno się utrzyma - ocenia były reprezentant Polski.

Pełną treść wywiadu z Piotrem Włodarczykiem znajdziesz TUTAJ