Gdzie zespoły T-Mobile Ekstraklasy spędzą zimę? Szturm na Turcję

Choć na razie pogoda sprzyja piłkarzom, przygotowującym się do rundy wiosennej, jednak niemal wszystkie zespoły ekstraklasy zaplanowały sobie na początku roku wyjazd na zagraniczny obóz. Króluje południe Europy, choć nie brakuje chętnych na wyjazd do Afryki
Do Tunezji wybiera się Widzew Łódź, który na północy Afryki trenować będzie od 27 stycznia do 10 lutego. Większość klubów zdecydowała się jednak na kierunek turecki. W państwie nad Bosforem do wiosny przygotowywać się będą piłkarze Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, GKS Bełchatów, Zagłębia Lubin, Ruchu Chorzów, Polonii Warszawa, Korony Kielce i Legii Warszawa. Dla podopiecznych Macieja Skorży obóz w Turcji nie będzie jedynym wyjazdem zagranicznym. Warszawianie na samym początku roku udadzą się bowiem na Cypr. Na śródziemnomorskiej wyspie na przełomie stycznia i lutego przebywać będą także piłkarze wrocławskiego Śląska.Półwysep Iberyjski za swój cel obrały sobie natomiast oba zespoły krakowskie. W połowie stycznia w Hiszpanii przebywać będzie Wisła, zaś pod koniec miesiąca dołączy do niej Cracovia. Oprócz nich do Hiszpanii zawita Jose Maria Bakero, który Lecha Poznań przygotowywać do rundy wiosennej będzie właśnie w swojej ojczyźnie. Po zakończeniu treningów w Hiszpanii Półwyspu Iberyjskiego nie opuści Wisła, która na początku lutego ćwiczyć będzie w Portugalii.

W Polsce pozostanie natomiast zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wszystko wskazuje na to, że niedobory w klubowej kasie sprawią, iż także ŁKS Łódź i Górnik Zabrze do rundy wiosennej przygotowywać się będą wyłącznie na polskich boiskach.