Sport.pl

Lechia Gdańsk + Polonia Warszawa. Będzie fuzja?

Nie milkną echa ewentualnego przejęcia przez Józefa Wojciechowskiego piłkarskiej drużyny Lechii Gdańsk. Jedną z opcji jest wykupienie udziałów od obecnego właściciela Lechii Andrzeja Kuchara. Właściciel Polonii Warszawa widzi jednak jeszcze inną możliwość. Miałaby nią być fuzja obu drużyn
Na łamach Faktu Wojciechowski deklaruje chęć wycofania się z Polonii w przypadku, gdy klub ze stolicy nie odniesienie w tym sezonie sukcesu sportowego. - Być może odsprzedałbym klub za złotówkę, bo czułbym się do tego zobligowany. Gdybym nie znalazł kupca, to stałoby się tak, że klub przestałby istnieć - wyznaje Wojciechowski. Alternatywą wobec sprzedaży Polonii byłoby połączenie jej z Lechią. - Byłoby to na podobnej zasadzie, co w przypadku przejęcia Groclinu, tylko wtedy przejęliśmy całą spółkę i zmieniliśmy jej nazwę. Tutaj należałoby połączyć te dwa kluby na zasadzie fuzji.Jeśli plan Wojciechowskiego doszedłby do skutku, dla Lechii byłaby to trzecia fuzja w historii klubu. W sezonie 1995/1996 Lechia połączyła się z Olimpią Poznań i w ekstraklasie występowała pod szyldem Lechia/Olimpia. W 1998 roku Lechia ponownie dokonała fuzji, tym razem z Polonią Gdańsk. Jako Lechia/Polonia zespół grał wówczas w II lidze.

Więcej o:
Komentarze (25)
Lechia Gdańsk + Polonia Warszawa. Będzie fuzja?
Zaloguj się
 • black.asmodeus

  Oceniono 1 raz 1

  @ziutek7
  Gdybyś miał jakąkolwiek wiedzę na temat statusu LECHII ,to byś wiedział,że zmiana nazwy,barw,FUZJA jest a wykonalna!.Ale czego można się spodziewać po śledziu?.Kibicu drużyny korupcyjnej,bez barw,własnego stadionu i honoru?
  ps wysłałeś paczkę do Jacka Milewskiego?

 • maszar

  0

  @ lechia
  dziecko , łżesz jak bura suka, co zresztą wcale mnie nie dziwi...

  "była z Polonią a nie Stoczniowcem i nie trzeba było kupować bo była w niższej lidze niż Lechia. "
  w roku 1998 Lechia kupiła miejsce w II lidze od Polonii Gdańsk (dawny Stoczniowiec); sama była wówczas w III lidze;

  nie znasz historii własnego klubu? no comments...

 • jacek680822

  0

  chodze na LECH

  chodze na LECHIE od 80r. mam 43 lata i zadne fuzje mnie nie interesujs , przerabialismy juz to , mam nawet z tamtych czasow koszolke "LECHIA TO MY!!!" , jezeli dojdzie do czegos takiego to ja nie bede chodzl na taka LECHIE i proponuje BOJKOT !

  ie

 • danziger

  0

  Wojciechowski gra by jak najwięcej ugrać w Warszawie, to wszystko. A że wszystkie chwyty dozwolone?
  Taki z niego biznesmen.

 • Gość: Lechia.

  0

  maszar - Ty jesteś jakiś niedorozwinięty? Olimpia sama przeniosła się do Gdańska a fuzja była z Polonią a nie Stoczniowcem i nie trzeba było kupować bo była w niższej lidze niż Lechia. Wiesz Ty co, ja Ci radzę zajmij się swoim podwórkiem bo Ci słoma z butów wystaje.

  LECHIA!

 • niebieski.k

  0

  Wojciechowski, rób fuzję i spadaj z oboma brudnymi klubikami!

 • Gość: $lutek

  0

  jakiś mocno fuzyjny ten klubik ta Lechia.

 • maszar

  0

  @Gość: Lechia.
  "Potrafimy wygrywać i utrzymać się w ekstraklasie samodzielnie. "
  kpisz, czy masz taką sklerozę?
  a kto po spadku kupował miejsce w lidze od Olimpii i Stoczniowca?

 • archon21

  0

  Mam nadzieję, że temu szaleńcowi to się nie uda. Już wystarczy, że przez niego jeden klub cierpi. Nie chcę by pogrążył kolejny.

  Kapryśna maruda, która odstawia fochy jak coś nie idzie po jego myśli. Panie Wojciechowski, wycofaj się pan z piłki nożnej i zajmuj się deweloperką. Mam dość pana durnowatych pomysłów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX