Sport.pl

Wojna domowa w Lechii! Akcjonariusze mniejszościowi chcą odwołania zarządu klubu i dyrektora generalnego

Na czwartkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Lechia S.A., akcjonariusze mniejszościowi złożą wniosek o wotum nieufności wobec zarządu klubu - m.in. prezesa Macieja Turnowieckiego - oraz dyrektora generalnego Błażeja Jenka.
Wśród dużej części akcjonariuszy mniejszościowych spółki Lechia S.A. opozycja wobec jej obecnego zarządu (prezes Turnowiecki, wiceprezes Bogdan Magnowski, członek zarządu Paweł Bartosiewicz) oraz dyrektora generalnego klubu i prezesa spółki Lechia-Operator Jenka, nasila się od dłuższego czasu. Z 45 akcjonariuszy mniejszościowych w opozycji do zarządu stoi ok. 30 osób, a na zaplanowanym na 5 stycznia walnym zgromadzeniu złożą oni wniosek o wotum nieufności wobec zarządu oraz dyrektora Jenka.

- Powodem wniosku jest nieudolne zarządzanie spółką, brak marketingu, brak dobrego szkolenia młodzieży oraz widmo spadku drużyny do I ligi - mówi nam jeden z akcjonariuszy mniejszościowych.

Ich kandydatem na nowego prezesa ma być Dariusz Krawczyk, człowiek od lat związany z Lechią, kiedyś jej sponsor, wiceprezes oraz członek rady nadzorczej. Póki co jednak Krawczyk jeszcze nie zdecydował czy będzie kandydował na stanowisko prezesa.

Akcjonariusze mniejszościowi kilka dni temu spotkali się z głównym inwestorem klubu Andrzejem Kucharem i przedstawili mu swoje zastrzeżenia co do działalności władz klubu. Ewentualne zmiany w zarządzie zależą od jego decyzji - kontrolowane przez Kuchara Wrocławskie Centrum Finansowe posiada bowiem pakiet większościowy akcji. Póki co zmian nie należy się spodziewać, ale akcjonariusze mniejszościowi nie zamierzają odpuścić. Dopuszczają nawet tak radykalne środki jak protest kibiców, podobny do tego, który miał miejsce na początku poprzedniego sezonu. Jedno jest pewne: na czwartkowym walnym zgromadzeniu będzie gorąco.

Więcej o:
Komentarze (17)
Wojna domowa w Lechii! Akcjonariusze mniejszościowi chcą odwołania zarządu klubu i dyrektora generalnego
Zaloguj się
 • black.asmodeus

  Oceniono 3 razy 3

  @Gość: Widzew żondzi!
  racja..Arka stadion el słupo -pojemność 15 tys...liczba kiboli o IQ 65 prawie 3900 ha ha ha ha

 • lesialondon

  Oceniono 4 razy 2

  do widzew zondzi(!)-najpierw do nauki,slownik ortograficzny a dopiero pozniej wklejaj swe zlote mysli nieuku. do budy i warowac

 • carol4210

  Oceniono 1 raz 1

  @Gość: Widzew żondzi!
  Uważaj zeby nie zaorali twojego stadionu,Tam ma być położony nowy tor kolejowy.

 • lesialondon

  Oceniono 1 raz 1

  witam. znowu proba przewrotu ojej ojej. Czarny z Kaziem juz dzialaja-po co panowie po co!!!! wiem - z tylnego siedzenia wygodniej dowodzic, tyle tylko , ze to juz nie jest 3 lub 4 liga!!!. Darek niech sie zajmie firma , a nie do Lechii go pchacie. To ma byc pomoc dla Blazeja, Macka itd , a nie -najprosciej odwolac. Wszyscy uczymy sie tej wielkiej pilki, wszyscy chcemy wielkiej Lechii-takimi metodami nic nie posunie sie do przodu. dyskusja,dyskusja i jeszcze raz dyskusja-nie podchody,knowania,spiskowanie. nie tedy droga.pozdrawiam Was i prosze o rozwage. BPK

 • Gość: Kapitan_As

  0

  @Gość: norgal
  Skup się na tradycji kupowania meczów....

 • carol4210

  0

  Może w koncu ruszą tych nieudaczników.Jak można się brać za coś czego się nie zna.Jak tacy dobrzy to niech zostaną pilotami samolotów wojskowych.

 • Gość: norgal

  0

  Lechię może uratować tylko fuzja z Disco Polo Józka W,oba kluby mają już tradycje w "fuzjach".

 • Gość: Widzew żondzi!

  Oceniono 2 razy 0

  Widzew wymiata za 4 lata mistrzostwo i pierwsza od lat Liga Mistrzów a wam dobrze zrobi fuzja z Polonią Józefa W,macie dużą wprawę z fuzjami.

 • waldus059

  0

  W pierwszej kolejności powinno odwołać się Pana Pawła A zwanego prezydentem miasta Gdańska. Kto o zdrowych zmysłach powierza zarząd nad takim obiektem ekipie nieudaczników nie mającej o tym pojęcia. Pełna kompromitacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX